Atrykuły dodane przez: Artur Budka

Artur Budka

Artur Budka

napisanych artykułów: 19

Nie lubię stawiania autobusu we własnym polu karnym. Chyba, że da Ci to mistrzostwo. Wtedy nadal nie będę lubił, ale będę szanował. Joga bonito na całego i bez odpuszczania rywalowi. Tylko wtedy grasz fair play.

Idzie wiosna, robi się cieplej, dlatego piłkarzom niepotrafiącym wymienić kilku podań z pierwszej piłki wypada tłumaczenie w postaci słabego stanu murawy. Teraz przypadać będzie najlepszy czas na odróżnienie piłkarzy technicznym od technicznych inaczej.
25-02-2021 15:50, Artur Budka
Mija rok od podjęcia decyzji PZPNu o powiększeniu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Do tej pory walka o mistrzostwo kraju rozgrywała się między szesnastoma drużynami. Od przyszłego sezonu do tego grona dołączą dwa kolejne kluby. Pytań rodzi się wiele, a decyzja zarządu spotkała się zarówno z przychylnymi opiniami, jak i głosami krytyki.
23-02-2021 11:00, Artur Budka
Liczba bramek w poprzedniej kolejce była skandaliczna. Tylko dwanaście razy piłkarzom z naszej ligi udało się umieścić piłkę w siatce. Dramatyczna skuteczność i właśnie z takim optymistycznym akcentem zapraszamy na zapowiedź 17 odsłony wyścigu ślimaków po pierwsze miejsce na koniec sezonu 2020/2021.
19-02-2021 11:00, Artur Budka
Chodząc na mecze lokalnych drużyn często można usłyszeć „podpowiedzi taktyczne” z trybun rzucane przez paru Panów pijących w tym czasie zupę chmielową. Taki typowy opis naszego rodaka mającego medycynę, prawo i sport w małym palcu. Bywa też, że ci sami Panowie już (oby) bez zupy chmielowej, a ze swoimi partnerkami przychodzą dopingować swoje pociechy, które zaczynają przygodę z futbolem. I o ile jakieś krzyki na dorosłym facecie w meczu okręgówki nie robią zbyt wielkiego wrażenia, to słynny „KOR”, czyli Komitet Oszalałych Rodziców może odcisnąć spore piętno na dziecku.
16-02-2021 13:26, Artur Budka
Puchar Polski zepsuł trochę ład terminarzowy w Ekstraklasie. Gra co trzy dni na ciężkich do gry boiskach spowodowały urazy wśród zawodników. To chyba najlepszy przykład, jak ważna jest szeroka ławka w obecnych czasach oraz jak konieczne było wprowadzenie pięciu zmian w meczu.
11-02-2021 15:55, Artur Budka
Szesnaście drużyn zostało w walce o krajowy puchar dający możliwość gry w eliminacjach do europejskich rozgrywek. Od wtorku do czwartku zostaną rozegrane mecze, dzięki którym wyłonieni zostaną ćwierćfinaliści. Dla niektórych odpadnięcie będzie równać się ze spisaniem sezonu na straty, dla wygranych z szansą na pokazanie się w Europie.
09-02-2021 13:55, Artur Budka
Jeśli każda kolejka ma nam dostarczać tyle wrażeń ile ostatnia, to nawet nie zamierzam aż tak narzekać na poziom sportowy naszej ligi. Po prostu będę spoglądać z lekkim uśmiechem i politowaniem na kolejnych piłkarzy, którym najbardziej w ich pracy przeszkadza piłka przy nodze.
04-02-2021 12:32, Artur Budka
Zdobycie Pucharu Polski w ostatnim sezonie, wygranie z Legią Superpucharu, stabilna sytuacja finansowa. Na pierwszy rzut oka ktoś nieinteresujący się na co dzień polską piłką mógłby uznać, że Cracovia ma znakomity moment w swojej historii. Niestety praktycznie od początku sezonu na pierwszy plan nie wychodzą jednak znakomite zawody rozgrywane przez zawodników Michała Probierza pozostającego nadal trenerem Pasów, wbrew zapowiedziom po ostatniej kolejce ligowej. Podstawy do stworzenia silnego klubu są gigantyczne. Jednak, zamiast skupić się na budowie, co chwila pojawia się afera, gdzie głównym bohaterem jest ktoś związany z krakowskim zespołem.
01-02-2021 16:00, Artur Budka
Wraca! Ona, jedyna w swoim rodzaju, trochę ułomna, często obciachowa, ale jednak na swój sposób wyjątkowa: Ekstraklasa. Po dłuższej rozłące z nią zapraszam na zapowiedź 15. kolejki ligi, której poziom jest równie wysoki, co film „Lista Schindlera” jest zabawny.
28-01-2021 15:20, Artur Budka
Do walentynek jeszcze trzy tygodnie. Zanim więc wybuchnie wielki szał, aby trafić z prezentem - po którego obejrzeniu druga połówka nie będzie miała ochoty na oblanie nas (lub się) wrzątkiem - warto odnotować piłkarzy Ekstraklasy, którzy według kibiców zapomnieli o podstawowych wartościach, jak lojalność i szacunek, będącymi kluczem w każdym związku, również na linii piłkarz-klub. Czy jednak może wszyscy trochę przesadzamy i powinniśmy rozliczać zawodników tylko z tego, ile pomogli klubowi na boisku, a całe to całowanie herbu i wielkie słowa traktować niczym formułkę na kacu, o tym jak już nigdy nie napijemy się tego wstrętnego alkoholu? Krótko mówiąc, mało poważnie.
24-01-2021 13:00, Artur Budka
Jerzy Brzęczek był dziewiątym selekcjonerem reprezentacji Polski w XXI wieku. On, podobnie jak jego poprzednicy, odchodzi ze swojej funkcji z przynajmniej lekko przetrąconym kręgosłupem. Żadnemu nie udało się odejść w chwale, jak Zidane’owi podczas jego pierwszej kadencji w Realu. Jak wyglądało i wygląda trenerskie życie byłych selekcjonerów? Dlaczego żaden nie zrobił godnej kariery poza granicami naszego kraju?
21-01-2021 09:27, Artur Budka
Można nie być kibicem Legii, można się śmiać z kolejnych jej kompromitacji w europejskich pucharach, ale trzeba oddać jej to, że na pięć ostatnich mistrzostw Polski wygrała cztery. W tym sezonie jest już mistrzem jesieni i pomimo kilku wpadek, nadal to stołeczny klub jest największym faworytem do końcowego triumfu.
17-01-2021 09:55, Artur Budka
Śp. Paweł Zarzeczny mawiał, że dziennikarz sportowy nie może zamykać się tylko na sport. Musi mieć wiedzę ogólną. Co prawda pan Jarosław Kołakowski nie jest dziennikarzem, tylko agentem piłkarskim, ale postanowił wziąć słowa Pawła do serca. Oprócz upychania swoich piłkarzy do innych klubów, ma swój, w którym robi to samo.
12-01-2021 17:16, Artur Budka
Od czasu do czasu w związku z wymogiem gry młodzieżowcem pojawia się dyskusja na naszym podwórku, czy jest to słuszna koncepcja, czy też może niekoniecznie. Argumenty są po jednej i po drugiej stronie, ale parafrazując Łonę „Patrzmy trochę szerzej”.
08-01-2021 09:00, Artur Budka
Tylko jeden spadkowicz w tym sezonie sprawia, że pozycja trenera w klubie powinna być mocniejsza i zwalniać powinno się go tylko w ostateczności. Kilku już spadło ze stołka, kilku powinno mieć się na baczności i dlaczego dłuższa współpraca przynosi efekty? O ile na piłkarza można czekać aż dojdzie do formy czasami nawet kilka miesięcy, o tyle od trenera oczekuje się wyników na już.
05-01-2021 14:53, Artur Budka
Już za chwilę otwarte będzie zimowe okienko. Dlatego korzystamy z tej okazji i przedstawiamy Wam piłkarzy, których sprowadzenie uważamy za udane oraz ich przeciwieństwa. Nie tak łatwo jest znaleźć dobrego piłkarza dysponując budżetem na poziomie naszych klubów, ale spokojnie. Perełki też się zdarzały.
31-12-2020 11:00, Artur Budka
Koniec roku to czas podsumowań. Nie inaczej jest z naszą Ekstraklasą, która wraz z minionym sezonem dostarczyła nam miłych niespodzianek, jak i tych gorszych wspomnień.
24-12-2020 15:45, Artur Budka
1

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy