Atrykuły dodane przez: Hubert Duplaga

Hubert Duplaga

Hubert Duplaga

napisanych artykułów: 265

Piszę o piłce. Mam dosyć nietypowe spojrzenie na futbol. Poza tym studiuję na AWF w Krakowie.

 

 

 

Karierę rozpoczynał mając jedenaście lat w Nafcie Jedlicze w województwie podkarpackim. Następnie po dwóch latach przeniósł się do Orlenu Płock i występował tam do 2002 roku w drużynach młodzieżowych i awansował do pierwszej drużyny - Wisły Płock. W Wiśle rozegrał 112 spotkań zdobywając 21 bramek. Karierę od sezonu 2008/2009 kontynuował w występującym w europejskich rozgrywkach pucharowych Lechu Poznań. Tam pierwszy raz spotkał się z Franciszkiem Smudą i jego oryginalnym podejściem do treningu piłkarzy. Metody Smudy przynosiły jednak efekty, a Lech grał bardzo dobrze, czego dowodem były niezwykle ciekawe mecze poznańskiej Lokomotywy w Pucharze UEFA. Lech awansował nawet z grupy H do fazy pucharowej, i odpadł po dwumeczu z Udinese Calcio (stosunek bramek 3:4 dla Udinese). Po odejściu Smudy na stanowisko selekcjonera Reprezentacji Polski, europejskie wojaże Lecha Poznań były kontynuowane przez Jacka Zielińskiego, a następnie przez Jose Mari Bakero. Dzięki dobrej grze Peszko mógł wyjechać za granicę.
17-06-2020 11:07, Hubert Duplaga
Piłka nożna nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat bierze udział w wyścigu płac. Piłkarze, trenerzy, sztaby szkoleniowe zarabiają coraz więcej pieniędzy. Jednak czy wraz ze wzrostem kwot wydawanych na płace idzie również jakość? Czy najdrożsi zawodnicy gwarantują zdobycie Ligi Mistrzów? A może to nakłady finansowe wydawane na szkółki piłkarskie zapewniają sukces w sporcie?
17-06-2020 11:03, Hubert Duplaga
Cracovia aktualnie (30.06.2020) zajmuje szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy, mając czterdzieści dziewięć punktów. Po rozegraniu trzydziestu trzech spotkań tracą szesnaście punktów do lidera (Legii) i pięć punktów do drugiego i trzeciego zespołu w tabeli (odpowiednio: Lecha i Piasta). Istnieje więc realna szansa awansu do europejskich pucharów, a dokładniej do Ligi Europy. Z tym wiążą się olbrzymie pieniądze, więc trener Cracovii na pewno będzie zmotywowany, żeby w ostatnich meczach pobudzić zawodników. Jednak pytanie jest inne: czy zawodnicy chcą być zmotywowani? Czy Cracovia dla nich znaczy to samo co dla trenera Probierza i profesora Filipiaka? Michał Probierz miał teraz trudny okres, ponieważ jego zespół dopiero w ostatniej kolejce, rozegranej 29.06, udało się zdobyć komplet punktów. Przed Cracovią mecze najwyższej rangi: z Lechią (4.07), z Legią (11.07), z Lechem (15.07) i z Piastem (19.07). Wszystkie te zespoły znajdują się w tabeli nad Cracovią, więc wygrana przybliży ich do upragnionego celu. O mistrzostwie nie ma już co marzyć. Probierz niemal, co sezon obiecuje walkę o pierwsze miejsce w Ekstraklasie. Jak dotąd, zespół z Krakowa zawsze pękał na ostatniej prostej i kończyło się tylko na pustych frazesach. Mimo to trener uparcie wspomina, że Cracovia ma potencjał na wygranie ligi. Jakby nie patrzeć, z sezonu na sezon, pną się w górę. Być może w tym szaleństwie jest metoda?
16-06-2020 11:08, Hubert Duplaga
Do zakończenia sezonów w europejskich ligach został miesiąc. Wymuszona izolacja i przerwanie rozgrywek zaskoczyło wszystkich menedżerów, a przygotowania motoryczne zespołów zostały złamane przez zbyt długi okres nieoczekiwanego, biernego odpoczynku od wysiłku fizycznego. Może wiązać się to z liczniej występującymi kontuzjami lub mikrourazami.
16-06-2020 11:07, Hubert Duplaga
Przenieśmy się oczami wyobraźni pod koniec XIX wieku. Jak zwykle, wszystko to, co związane z piłką nożną rozpoczęło się w Anglii - europejskiej stolicy futbolu. Pewnego dnia dwaj młodzi Hiszpanie - absolwenci Oxbridge - postanowili wrócić do kraju. Właśnie wtedy zrodził się pomysł, aby i tutaj, w ich rodzinnym mieście założyć klub. Tym sposobem powstał Foot Ball Sky, czyli pierwszy klub w Madrycie. Po podziale zespołu w 1900 roku na dwie drużyny dokładnie kilka lat później, bo już 6 marca 1902 roku klub przekształcił się w Madrid Football Club. Zupełnie jeszcze wtedy nieświadomi działacze, stali się założycielami przyszłej potęgi i współtwórcami narodzin giganta piłki nożnej - Realu Madryt.
09-06-2020 12:02, Hubert Duplaga

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy