Atrykuły dodane przez: Kamil Tarnowski

Kamil Tarnowski

napisanych artykułów: 22

Miłośnik sportów wszelakich, w tym tych najbardziej nieoczywistych. Wieloletni pasjonat piłki nożnej, częściej na ławce, niż na boisku. Zawszę staram podchodzić się z chłodną głową do boiskowych dywagacji. Miłośnik ligi polskiej, ligi hiszpańskiej i wszelkich lig egzotycznych(nawet tych europejskich). Fan Realu Madryt. Po godzinach sympatyk i (mam nadzieję) przyszły propagator futsalu w Polsce. Fan polskiej Ekstraklasy i KS Constract Lubawa.

Piłkarska Europa, jak długa i szeroka, oferuje nam wiele ekscytujących, zapierających dech w piersiach rozgrywek. Wśród nich, warto wyróżnić nieliczne starcia, które w największym stopniu elektryzują kibiców, i to nie tylko w danym państwie. Mecze te często przybierają charakter starć nie tylko wśród piłkarzy, ale także między sztabami i kibicami. Nie ma wątpliwości, iż najbardziej spektakularnym i jednym z najważniejszych takich bojów jest El Clasico. Ciężko nam wskazać kogoś, kto ani razu nie widział tego starcia odwiecznych rywali w LaLiga. Warto jednak pamiętać, iż nie tylko wydarzenia boiskowe mają wpływ na przebieg każdorazowego starcia FC Barcelony i Realu Madryt. Zapraszamy na skrót najważniejszych ciekawostek, które dotykają zarówno stricte boiskowych, jak i pozasportowych aspektów, bez których przebieg tych niesamowitych derbów mógłby mieć inny charakter.
10-04-2021 20:30, Kamil Tarnowski
Już za kilka dni rozstrzygnie się kwestia awansu wszystkich drużyn, które będą miały szansę wystąpić na Mistrzostwach Europy w 2022 roku w Holandii. Wiele miejsc nie zostało jeszcze obsadzonych, przez co stawka poszczególnych potyczek wciąż jest gorąca. Wśród tych zespołów, dumnie możemy wyróżnić Polskę, która na 2 kolejki przed końcem kwalifikacji zachowała szansę na występ na holenderskich parkietach. Jednakże, przed podopiecznymi Błażeja Korczyńskiego trudne wyzwanie - dwumecz z Czechami. Nasi południowi sąsiedzi to bardzo doświadczona ekipa, która nie raz była w stanie rywalizować na równi z najsilniejszymi ekipami Europy. By wprowadzić kibiców w nastrój nadchodzącego dwumeczu, przygotowaliśmy treściwą zapowiedź, do której lektury serdecznie zachęcamy.
08-04-2021 10:00, Kamil Tarnowski
Mimo świątecznego okresu, futsaliści w Europie nie próżnowali. Wiele działo się na polskich parkietach, gdzie mogliśmy obejrzeć w akcji kluby Statscore Futsal Ekstraklasy i większość klubów 1. ligi. Oprócz nich, sporo działo się na parkietach w Hiszpanii i w Czechach, gdzie machina ligowa zbliża się powoli do końca. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w Danii i Estonii, gdzie zespoły walczą o pozycje medalowe. Serdecznie zapraszamy na krótkie podsumowanie tego futsalowego weekendu.
07-04-2021 12:00, Kamil Tarnowski
Kalendarzowy koniec marca był czasem przerwy reprezentacyjnej, w trakcie której europejskie państwa miały możliwość rozegrać mecze eliminacyjne do Mundialu w Katarze. Dotyczyło to także ekipy Szwecji, która z przytupem wkroczyła do kontynentalnych kwalifikacji. Nie bez powodu, ekipa z północy Europy stawiana jest jako jeden z faworytów w nadchodzących mistrzostwach Europy. Mimo silnego potencjału drużyny Janne Anderssona, wzrok większości obserwatorów zwrócony był na powrót wielkiego Zlatana Ibrahimovicia. Każdy sympatyk Szwedów oczekiwał zaciętej gry i walki do ostatniej sekundy o zdobycz punktową. Serdecznie zapraszamy na krótki raport z ostatnich spotkań reprezentacji skandynawskiego państwa, by móc się o tym przekonać.
04-04-2021 10:00, Kamil Tarnowski
Przed nami 28. kolejka rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy. Nadchodząca seria gier będzie ostatnią przed zbliżającą się przerwą reprezentacyjną, dlatego tym bardziej każda ekipa celuje w jak najlepszy występ. Nikt nie ukrywa, iż zbliżające się pojedynki mogą w dużym stopniu uwarunkować pozycję w ligowym zestawieniu. Nerwowe nastroje widoczne są zarówno w górnych rejonach, jak również w obrębie miejsc zagrożonych degradacją do I ligi. Czy Rekord przybliży się znacząco do obrony mistrzostwa kraju? A może grupa pościgowa, z Constractem i Piastem na czele, zdoła odrobić straty? Jak długo będzie trwać niepewność ekip z Warszawy i Brzegu o utrzymanie? Odpowiedzi na te, i wiele więcej pytań proponujemy szukać w naszej zapowiedzi, na którą serdecznie zapraszamy.
03-04-2021 11:12, Kamil Tarnowski
Ekipy Statscore Futsal Ekstraklasy nie mogą odetchnąć. Po niedawnych starciach w lidze, jak i w ramach Pucharu Polski, najlepsze polskie zespoły już w najbliższą środę wybiegną na parkiety, aby rozegrać kolejną serię gier. Śmiało można stwierdzić, że sezon wchodzi w decydującą fazę. Wielu ekspertów i kibiców jest przekonanych, iż nadchodzące mecze będą miarodajne dla końcowego układu tabeli. Mimo tego, bardzo widoczne jest w sztabach duże zmęczenie sezonem. Na przekór przeciwnościom, żaden z teamów nie chce oddawać pola przeciwnikowi, co tylko może zagwarantować równe potyczki w każdym z potencjalnych starć. Czy już teraz poznamy wszystkich spadkowiczów? Kto okaże się szczęśliwcem - Brzeg czy Warszawa? Czy rywalizacja o środek zestawienia nabierze rozpędu? A może Piast i Constract mają jeszcze szansę na detronizację Rekordu? Odpowiedzi na wszelkie pytania powinniśmy dostrzec w nadchodzących meczach, na których zapowiedzi serdecznie zapraszamy.
24-03-2021 18:53, Kamil Tarnowski
Początek marca w kalendarzu futsalowych rozgrywek, od wielu lat, wskazywał na czas rozstrzygnięć i decydowania o przyszłym losie ligowych ekip. Dzięki wprowadzonym zmianom, powyższe ustalenia musiały ulec zmianie. Powstałe zamieszanie spowodowane jest nowym formatem eliminacji do Mistrzostw Europy w futsalu w 2022 roku, które ma zostać rozegrane na parkietach holenderskiego Amsterdamu i Groningen. Wprowadzenie fazy grupowej, którą znamy z trawiastych rozgrywek, okazało się być strzałem w dziesiątkę. Wielu ekspertów wskazuje, że novum, które wprowadzono dla futsalowych reprezentacji, pozwoliło zwiększyć atrakcyjność i przebieg zmagań eliminacyjnych. Za nami już 4 kolejki tych potyczek, po których sytuacja wielu ekip, w kontekście walki o bilet do Niderlandów, w dość dużym stopniu się wyjaśniła. Czy możemy spodziewać się niespodzianek? Czy europejscy giganci potwierdzili swoją dominację? Jak w tych zmaganiach spisuje się polska kadra? Na te, jak i inne pytania, odpowiedzi radzimy szukać w naszym krótkim podsumowaniu, na które serdecznie zapraszamy.
17-03-2021 09:00, Kamil Tarnowski
Piłkarz Pogoni Szczecin - Paweł Cibicki - uwikłany w ustawianie meczów, wciąż ma poważne problemy. Niedawno, szwedzka prokuratura przedstawiła niezbite dowody na to, iż gracz szczecińskiej ekipy brał udział w nielegalnym procederze. W trakcie ostatniego przesłuchania, sam zawodnik przyznał, że „przegrał wszystkie pieniądze, jakie zarobił na piłce”.
08-03-2021 21:00, Kamil Tarnowski
Mroźny kraj w północnej Europie, leżący na półwyspie Skandynawskim - tak w skrócie możemy przedstawić Norwegię. Gdy szukamy pierwszych skojarzeń, wśród nich pojawiają się fiordy, łosoś, Pokojowa Nagroda Nobla czy sporty zimowe. Przeciętny kibic piłki nożnej, pytany o norweskich piłkarzy, z trudem wymieni jedynie Johna Arne Riise - znanego z występów w Liverpoolu - choć i z tym mógłby być problem. Jednakże, w ostatnim czasie norweska myśl szkoleniowa odnosi większe sukcesy, wypuszczając na kontynent młode, perspektywistyczne talenty. W mediach głośno jest o młodym Martinie Ødegaardzie, Sanderze Berge czy wreszcie perełce Borussii Dortmund - Erlingu Braut Hålandzie. Kolejnym odkryciem, co udowadnia przez grę w Milanie, jest Jens Petter Hauge. Ten młody, gniewny Norweg z impetem wszedł do widowiskowego, włoskiego futbolu, nie odstając od reszty stranieri w Serie A. Mimo iż pozostaje w cieniu rodaka grającego w Bundeslidze, na każdym kroku stara się pokazać, iż jego czas dopiero nadejdzie. Zapraszamy do zapoznania się z jego krótką, acz merytoryczną charakterystyką.
07-03-2021 14:00, Kamil Tarnowski
W ostatnim czasie sympatycy futsalu nie mogą narzekać na brak emocji. Z jednej strony - runda rewanżowa Statscore Futsal Ekstraklasy wchodzi w decydującą fazę, w której ważą się coraz skuteczniej losy poszczególnych ekip. Ponadto, w zeszłą niedzielę, w trakcie finałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski u-19 w Bielsku-Białej, rozlosowano pary 1/4 Pucharu Polski. Wśród wylosowanych par sporo emocji mogą dostarczyć derby Gliwic, gdzie ekstraklasowy Piast podejmie I-ligową Sośnicę. Jednakże, zdecydowanie największy ciężar gatunkowy będzie mieć polskie El Clasico - bój Rekordu Bielsko-Biała z Clearexem Chorzów. Ostatnim akordem staje się reprezentacja Polski, przed którą kolejne starcia w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w futsalu, które odbędą się w 2022 roku w Holandii. Po wymagającym dwumeczu z mistrzami Europy - Portugalią - kadrowicze zmierzą się z ekipą Norwegii. Będzie to dla nich okazja do przedłużenia szansy na awans na turniej finałowy, o którym śnią członkowie kadry. Czy będziemy świadkami dwóch zwycięstw nad ekipą ze Skandynawii? Jak wyglądają nasi gracze na tle przyszłego rywala? Czy możemy liczyć na dawkę sporych wrażeń? Aby móc się tego przekonać, serdecznie zapraszamy na zapowiedź polsko - norweskiego dwumeczu.
05-03-2021 11:35, Kamil Tarnowski
Z perspektywy czasu, kadra Polski miewała wzloty i upadki. Mimo tego, nie należy skreślać naszych futsalistów z rywalizacji o najwyższe cele. W tym zamieszaniu, każdy z sympatyków może dopatrywać się plusów i minusów, aczkolwiek należy pamiętać, iż futsal nie jest popularną dyscypliną w naszym kraju. Na pohybel wielu, kadrowicze z największą starannością przykładają się do reprezentowania Orzełka na piersi. Wspomnienia budują w naszej szatni poczucie, iż mimo chwilowej niedyspozycji jesteśmy w stanie wrócić na laury. Po krótkiej przygodzie z historią, przyjrzymy się, jak ewoluowała nasza kadra na przestrzeni ostatnich turniejów. Przyjrzymy się, jaki wpływ na rozwój zespołu miało słoweńskie EURO. Dlaczego sukces w tym czempionacie nie przełożył się na dalsze występy? Czy to koniec szans naszych pupili na zabłyśnięcie wśród najlepszych? Dlaczego aktualna impreza jest wyjątkową szansą dla popularyzacji? O tym, i nie tylko, w tym tekście, do którego lektury serdecznie zachęcamy.
05-03-2021 11:00, Kamil Tarnowski
Rozgrywki Statscore Futsal Ekstraklasy nabierają rozpędu. Niedawno rozpoczęta runda rewanżowa pokazała, iż żadna z ekip nie zamierza składać w broni w walce o najwyższe cele. Przebieg starć nie pozostawia złudzeń, iż każda z drużyn maksymalnie przepracowała krótką przerwę w trakcie ligi. Poskutkowało to wyeliminowaniem największych mankamentów, które wpłynęły na większą atrakcyjność spotkań. Dzięki temu, kibice nie mogą narzekać na brak emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Mimo, że futsaliści nabrali zdecydowanego apetytu na grę, zmuszeni zostali do chwilowego odłożenia butów na kołki. Powodem tego stanu okazały się rozgrywki w ramach Pucharu Polski, jak i przerwa reprezentacyjna, w trakcie której kadra Polski zmierzy się z Norwegią. Jednakże, okres ten nie dla wszystkich stanie się totalnym rozstaniem od hali - będzie to świetny czas na odrobienie zaległości. Czy nadchodzące mecze wpłyną na układ tabeli? Czy możemy spodziewać się niespodzianek? Przekonamy się tego w najbliższych meczach, na których zapowiedź serdecznie zapraszamy.
27-02-2021 10:30, Kamil Tarnowski
Ekipy Statscore Futsal Ekstraklasy nie zdążyły otrząsnąć się po środowych zmaganiach w 1/16 Pucharze Polski, a tymczasem, na horyzoncie, dostrzec można nadchodzące ligowe emocje. Związane jest z nadciągającą 23. serią ligowych starć, po których ponownie nastąpi przerwa na udział reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy w futsalu. Będzie to kolejna szansa na wyrównanie rachunków z pierwszej rundy, ale, co najważniejsze, drużyny zyskają szansę polepszenia czy też umocnienia swojej pozycji w tabeli. Po raz kolejny będziemy świadkami nieoczekiwanych zwrotów akcji, indywidualnych pojedynków i nieprzebranej ilości starć na najwyższym poziomie. Przegląd rodzimej ligi nie raz udowodnił, iż w sporcie wszystko jest możliwe. Czy Rekord znowu zaaplikuje dwucyfrową liczbę bramek swojemu rywalowi? Czy grupa pościgowa zdoła utrzymać stratę, a może ujrzymy odzyskanie strat? Czy beniaminkowie pokażą klasę i wolę walki? Jak będzie toczyć się rywalizacja o miano “czerwonej latarni” najwyższej klasy rozgrywkowej? Tego, i nie tylko, możemy spodziewać się po nadchodzącej serii gier, na której zapowiedź serdecznie zapraszamy.
20-02-2021 14:07, Kamil Tarnowski
Większość zespołów nie zdążyła zagoić ran po ostatniej serii gier, a już na horyzoncie pojawia się ich kolejna odsłona. W najbliższą środę zawodnicy ekip Statscore Futsal Ekstraklasy wybiegną na ligowe parkiety, by rywalizować o kolejne zdobycze punktowe w tegorocznej kampanii. Niedawne starcia pokazały sympatykom tej pięknej dyscypliny, iż futsal to sport dynamiczny, ekspresyjny, jak i nieprzewidywalny, a dla niektórych także niesprawiedliwy. Nadchodzący dzień meczowy będzie okazją do wyrównania rachunków, a także okazją do udowodnienia swoich racji. Czy w zbliżających się pojedynkach możemy spodziewać się takich emocji, jak kilka dni temu? Czy ekipy z dolnych rejonów tabeli przebudzą się w odpowiednim momencie? Czy walka o medale można nabrać rumieńców? Jak potoczy się rywalizacja o najważniejsze miejsce w tabeli? Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań należy szukać już niebawem. Aby w tym pomóc, zapraszamy na zapowiedź 21. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy.
10-02-2021 13:45, Kamil Tarnowski
Niedawno zakończona pierwsza część fazy grupowej eliminacji do Mistrzostw Europy w futsalu dostarczyła kibicom wielu emocji. Czas jednak wrócić na ligowe parkiety, by ponownie walczyć o prymat w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej. Dopiero co rozpoczęta runda rewanżowa dostarczyła już wiele niespodziewanych rozstrzygnięć, które wpłynęły na układ tabeli. Czy tym razem również możemy spodziewać się niespodzianek? Jak ułoży się rywalizacja na przodzie tabeli, a komu uda uciec się od miejsc gwarantujących spadek do I ligi? Czy Rekord Bielsko-Biała utrzyma swoją dominację? Czy grupa pościgowa zdoła gonić ucieczkę, czy może nastąpią straty? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy już niedługo. Zapraszamy na zapowiedź 20. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy.
05-02-2021 13:57, Kamil Tarnowski
Na przestrzeni dziejów, aktywność fizyczna odgrywała istotną rolę w życiu człowieka. Przybierała ona coraz bardziej zróżnicowane formy, czego zwieńczeniem była nieustanna formalizacja. Widoczne jest to zwłaszcza w czasach nam najbliższych, w których możliwy jest dostęp do wszechstronnych rozrywek, w tym sportowych. Chcąc nie chcąc, nieuniknionym staje się zjawisko zwiększonej sympatii dla wybranego grona działalności. Przykład ten potwierdza piłka nożna, która zdołała opanować nawet mało dostępne zakątki planety. Można zaryzykować stwierdzenie, iż niemal każdy z nas miał z nią kiedyś do czynienia. Popularność ta odbiła się na wielu gałęziach naszej egzystencji. Taka sytuacja nie dotyczy tylko kwestii pozasportowych - rozrost ten dostrzegalny stał się także w obrębie samego sportu. Przejawia się to w powstaniu różnych odmian, które - głównie przez uznanie dla protoplasty - nie miały szansy przebicia. Do tego grona zalicza się futsal. Ogromna atrakcyjność, dynamika i liczne zwroty akcji nie umożliwiły mu przebicia do szerszej publiki. Duży w tym udział władz światowych, które nie wykazują dużego zainteresowania halową odmianą piłki nożnej. Mimo negatywnego PR’u powyższa specjalność piłkarska jest godna uwagi, co postaram się udowodnić w poniższym tekście.
04-02-2021 11:20, Kamil Tarnowski
Globalizacja dotyka kolejnych gałęzi naszego życia. Doskonale widać to w sporcie, zwłaszcza w piłce nożnej. Jednym z jej przejawów jest zwiększona mobilność, która umożliwia dotarcie do każdego skrawka planety. Z tej możliwości korzystają głównie sportowcy z krajów słabiej rozwiniętych, lecz kierunek odwrotny zdarza się coraz częściej. Mowa zwłaszcza o Europejczykach, którzy decydują się na opuszczenie swoich ojczyzn. Wzorcowym przykładem stał się Polak - Adrian Mierzejewski. Kapitalny początek kariery otworzył wrota do słonecznej Turcji, która stała się początkiem wielkiej piłkarskiej przygody. Jego kariera to przełamanie stereotypu, że aby być dobrym graczem, trzeba znaleźć się w topowych ligach. Powyższe słowa potwierdził występami na Półwyspie Arabskim i w Australii. Jednakże, czego nie mógł tam dokonać, zrobił w Chinach, udowadniając swoją piłkarską wartość.
23-01-2021 09:00, Kamil Tarnowski
Kolejny piłkarski weekend za nami. Zgodnie z oczekiwaniami kibiców, był to czas emocjonujących potyczek, które zostaną w pamięci na długi czas. Jedni mieli szansę wznieść ręce w geście triumfu, natomiast inni musieli zejść ze spuszczonymi głowami do szatni. Podobnie wydarzenia toczyły się na włoskiej ziemi, gdzie rozegrano kolejną serię spotkań w ramach Serie A. Gdy piłkarskie wrażenia przenoszą się na włoską ziemię, nie należy zapomnieć o polskich piłkarzach, reprezentujących tamtejsze kluby. Wielu z nich zagrało świetne mecze, inni wolą zapomnieć tamte rozgrywki. Na szczególną uwagę zasługuje gra Arkadiusza Recy, który ustrzelił pierwszą bramkę w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy.
16-12-2020 13:00, Kamil Tarnowski
Według relacji szwedzkich mediów, Paweł Cibicki, Szwed polskiego pochodzenia, aktualnie piłkarz ekstraklasowej Pogoni Szczecin, zamieszany jest w proceder ustawiania meczów. Stawiany zarzut dotyczy celowego otrzymania żółtej kartki w trakcie meczu szwedzkiej Allsvenskan z 2019 roku. Zainteresowany nie przyznaje się do winy, ale potwierdza uzależnienie od hazardu. Rzecznik dyscyplinarny PZPN informuje o wszczęciu postępowania wyjaśniającego sytuację zawodnika.
13-12-2020 08:00, Kamil Tarnowski
W ubiegły weekend rozegrana została 12. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Przyniosła ona wiele niesamowitych bramek i sytuacji, które pozostaną na długi czas w pamięci kibiców. Narastająca rywalizacja i nieuchronny koniec rundy jesiennej sprawiają, iż każdy klub walczy do ostatnich sił o zgarnięcie pełnej puli punktów. Przed nami trzynasta seria gier, przedostatnia przed zakończeniem pierwszej fazy polskiej ligi. Czym może ona nas zaskoczyć? Jakich rezultatów możemy się spodziewać?
11-12-2020 16:00, Kamil Tarnowski
1
2

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy