Atrykuły dodane przez: Michał Rożniatowski

Michał Rożniatowski

Michał Rożniatowski

napisanych artykułów: 41

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmowałem się regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Pasjonuję się futbolem w każdym wydaniu, ale w szczególności piłką nożną spoza mainstreamu. 

Po zwycięskim dwumeczu z Bodo/Glimt Legia Warszawa awansowała do drugiej rundy eliminacji Champions League. Kolejnym przeciwnikiem „Wojskowych” w drodze do fazy grupowej europejskich pucharów będzie Flora Tallinn. Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji o aktualnym mistrzu Estonii.
20-07-2021 08:00, Michał Rożniatowski
Po zwycięstwie z Czechami piłkarska reprezentacja Danii awansowała do półfinału Euro 2020. W tym miejscu warto przypomnieć największy sukces tamtejszego zespołu narodowego, a mianowicie tytuł mistrzów Europy w 1992 roku. Co ciekawe, wywalczonego mimo początkowego braku awansu czerwono-białych poprzez eliminacje. Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji o świetnym turnieju zespołu Richarda Mollera Nielsena sprzed dwudziestu dziewięciu lat.
07-07-2021 07:45, Michał Rożniatowski
Po sensacyjnym zwycięstwie nad Holandią, piłkarska reprezentacja Czech awansowała do ćwierćfinału Euro 2020. W tym miejscu warto przypomnieć największy sukces tamtejszego zespołu narodowego - występującego wówczas jeszcze pod szyldem Czechosłowacji - a mianowicie tytuł mistrzów Europy w 1976 roku. Ekipie Jaroslava Silhavego będzie bardzo trudno o powtórzenie rezultatu sprzed czterdziestu pięciu lat, choć wówczas również mało osób wierzyło w końcowy triumf. Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji o nietypowym, jak na współczesne realia, turnieju.
30-06-2021 09:00, Michał Rożniatowski
Pierwszym rywalem reprezentacji Polski podczas EURO 2020 będzie Słowacja, z którą zmierzymy się 14 czerwca w Petersburgu. Co wiemy o piłkarskiej drużynie naszych południowych sąsiadów? Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji o zespole popularnych „Sokołów”.
14-06-2021 10:39, Michał Rożniatowski
W meczu otwarcia EURO 2020 faworyzowani Włosi zmierzą się w Rzymie z Turcją. Co wiemy o piłkarskiej drużynie znad Bosforu? Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji o zespole popularnych “Gwiazd Półksiężyca”.
11-06-2021 08:00, Michał Rożniatowski
Ostatnim rywalem reprezentacji Polski podczas fazy grupowej EURO 2020 będzie Szwecja, z którą zmierzymy się dwudziestego trzeciego czerwca w Petersburgu. Co wiemy o piłkarskiej drużynie ze Skandynawii? Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji o zespole popularnych „Trzech Koron”.
09-06-2021 15:00, Michał Rożniatowski
Chorwacja na Euro 2020 będzie chciała nawiązać do bardzo udanego mundialu w 2018 roku. Co wiemy o piłkarskiej drużynie z Bałkanów? Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji o zespole aktualnych wicemistrzów świata.
09-06-2021 08:00, Michał Rożniatowski
Dwudziestego drugiego maja zakończył się pięćdziesiąty ósmy sezon niemieckiej Bundesligi. Kto został mistrzem kraju? Kto zagra w europejskich pucharach? Kto może mówić o wielkim rozczarowaniu? Kto spadł z elity? Zapraszamy na podsumowanie rozgrywek.
23-05-2021 16:24, Michał Rożniatowski
W sobotę o godzinie 15:30 zostanie rozegranych dziewięć meczów ostatniej kolejki Bundesligi w sezonie 2020/21. Czy Robert Lewandowski przegoni Gerda Müllera w liczbie strzelonych goli w jednej kampanii w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech? Kto wywalczy siódme miejsce gwarantujące start w eliminacjach Europa Conference League? Kto spadnie z ligi, a kto zagra w barażu o utrzymanie? Zapraszamy na zapowiedź najbliższej serii gier.
21-05-2021 11:48, Michał Rożniatowski
Szesnastego maja zakończył się dwudziesty dziewiąty sezon piłkarskich mistrzostw niepodległej Rosji. Kto został mistrzem kraju? Kto zagra w europejskich pucharach? Kto może mówić o wielkim rozczarowaniu? Kto spadł z elity? Zapraszamy na podsumowanie rozgrywek.
19-05-2021 13:38, Michał Rożniatowski
W sobotę oraz niedzielę zostanie rozegranych dziewięć meczów 33. kolejki Bundesligi. Czy Robert Lewandowski dogoni Gerda Müllera w liczbie strzelonych goli w jednym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech? Czy już teraz poznamy drużyny, które zagrają w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a także ekipę, która oficjalnie opuści niemiecką elitę? Zapraszamy na zapowiedź najbliższej serii gier.
15-05-2021 07:00, Michał Rożniatowski
Dziewiątego maja zakończył się trzydziesty sezon piłkarskich mistrzostw niepodległej Ukrainy. Kto został mistrzem kraju i dlaczego jest to zaskoczenie? Kto wyszedł zwycięsko z walki o awans do przyszłorocznej edycji europejskich pucharów? Kto spadł z elity i dlaczego żal tej ekipy? Zapraszamy na podsumowanie rozgrywek.
12-05-2021 08:00, Michał Rożniatowski
Od piątku do niedzieli zostanie rozegranych dziewięć meczów 32. kolejki Bundesligi. Czy Bayern zapewni sobie dziewiąte mistrzostwo kraju z rzędu? Czy RB Lipsk po sobotnim hicie będzie pewne drugiego miejsca na koniec sezonu? Która z drużyn przybliży się do lokaty gwarantującej udział w najbliższej edycji Ligi Mistrzów, a która straci matematyczne szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów? Wreszcie, czy któraś z ekip dolnej części stawki odskoczy od pozostałych rywali na bezpieczny dystans? Zapraszamy na zapowiedź najbliższej serii gier.
07-05-2021 08:00, Michał Rożniatowski
W najbliższy piątek oraz sobotę zostaną rozegrane mecze 1/2 finału Pucharu Niemiec w sezonie 2020/21. Czy trzynastego maja na Olympiastadion w Berlinie spotkają się faworyzowane zespoły z Lipska oraz Dortmundu? A może będziemy świadkami niespodzianek i zwycięstw ekip z Bremy czy Kilonii? Zapraszamy na zapowiedź spotkań półfinałowych.
29-04-2021 18:00, Michał Rożniatowski
Zaledwie dziewięciu Polaków ma na swoim koncie minimum dwieście występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Wśród nazwisk możemy znaleźć takich rozpoznawalnych zawodników jak Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski, Artur Wichniarek czy Tomasz Hajto, ale także tych nieco mniej znanych jak Eugen Polanski, Tomasz Wałdoch, Marek Leśniak oraz Tomasz Zdebel. I to właśnie temu ostatniemu poświęcony będzie niniejszy felieton.
25-04-2021 10:00, Michał Rożniatowski
W ostatnich latach ligi białoruskiej prawdziwą furorę robiło BATE. Ekipa z Borysowa wygrała piętnaście z trzydziestu rozegranych edycji lokalnej Premier League, w tym nieprzerwanie triumfowała w latach 2006-2018. Jej dominację dwa sezony temu zastopowało Dynamo Brześć, dla którego był to dopiero pierwszy tytuł w historii. W 2020 roku po mistrzostwo sięgnął Szachcior Soligorsk, a drużyna popularnych „Kanarków” ma argumenty ku temu, by stać się nową siłą na arenie krajowej.
18-04-2021 15:49, Michał Rożniatowski
Już 14 czerwca piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację na Euro 2020. Pierwszym rywalem biało-czerwonych w grupie E będą Słowacy. Jakie wnioski płyną po trzech kolejkach eliminacyjnych do mistrzostw świata w Katarze rozegranych przez naszych południowych sąsiadów? Zapraszamy na nasz felieton.
04-04-2021 10:00, Michał Rożniatowski
Już 28 marca piłkarska kadra Polski zmierzy się z Andorą w meczu eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Drużyna Paolo Sousy niewątpliwie będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Przed spotkaniem warto przybliżyć kibicom garść faktów i ciekawostek dotyczących reprezentacji znajdującej się na 151. miejscu w rankingu FIFA. Zapraszamy na nasz felieton.
27-03-2021 10:30, Michał Rożniatowski
Już 25 marca piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Węgrami w meczu eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze. W czym upatrywać mocnych stron Madziarów w tym spotkaniu? Zapraszamy na subiektywne zestawienie TOP 5, na co szczególnie należy zwrócić uwagę przed pojedynkiem w Budapeszcie.
22-03-2021 10:30, Michał Rożniatowski
Steaua Bukareszt to bez wątpienia najważniejszy zespół piłkarski w całej Rumunii. Przez całe dekady był on chlubą tamtejszego futbolu nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Pod koniec dwudziestego oraz na początku dwudziestego pierwszego wieku miały miejsce wydarzenia, które przyniosły zasadnicze zmiany w funkcjonowaniu całego klubu. Dlaczego musiał on zmienić swoją nazwę i nie osiąga takich sukcesów jak jeszcze kilkanaście lat temu? Zapraszamy na nasz felieton.
15-03-2021 10:00, Michał Rożniatowski

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy