REPREZENTACJE
A więc jednak! Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski
Fot.: Getty Images/eurosport.tvn24.pl
21-01-2021 16:15 Michał Czarniecki

A więc jednak! Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

  • Prezes PZPN Zbigniew Boniek potwierdził doniesienia włoskiego dziennikarza Sky Sports Gianluca Di Marzio na dzisiejszej konferencji prasowej.
  • „Uważam, że trener zagraniczny jest na ten moment trenerem najlepszym.” - powiedział Boniek.
  • Kadra Polski jest pierwszą reprezentacją w karierze trenerskiej Portugalczyka - do sierpnia 2020 roku pracował dla Girondins Bordeaux.

Na czwartkowej konferencji prasowej prezes PZPN oznajmił, że Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Potwierdziły się jednocześnie zapowiedzi Gianluci Di Marzio, znanego dziennikarza włoskiego Sky Sports. 

 

Dwukrotny zdobywca trofeum Ligi Mistrzów zaprezentował się dziennikarzom poprzez nagranie wideo, w którym nazwał Polskę krajem futbolu.

 

Fot.: Łączy Nas Piłka / Kanał Sportowy

Fot.: Łączy Nas Piłka/gol24.pl

 

Prezes PZPN wytłumaczył swoją decyzję, mówiąc że po analizie wielu nazwisk podjął najlepszą możliwą decyzję:
 

“Trener Sousa jest dobrym trenerem, wielokrotnie to udowadniał, m. in. w Fiorentinie. Każdy, kogo pytałem o Sousę, mówił jednogłośnie: Top, twardy charakter, ale też przyjazne stosunki z piłkarzami.”

Boniek powiedział również, dlaczego nowym trenerem kadry nie został Polak:
 

“Jestem zwolennikiem trenerów polskich Mamy innych dobrych trenerów, ale zatrudnienie jakiekolwiek z nich spotkałoby się z hejtem, więc porzuciłem tę myśl.”

Fot.: Radosław Jóźwiak / newspix.pl/ sport.onet.pl 

 

Zbigniew Boniek odniósł się również do zwolnienia Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji.

 

“Oczekiwałem, że ta reprezentacja będzie grać lepiej” - powiedział prezes PZPN - “Analizując wszystkie za i przeciw, doszedłem do wniosku, że ta kadra w tej konfiguracji dalej nie może funkcjonować. Czekają nas nowe wyzwania i bardzo wymagające mecze w eliminacjach MŚ. Motywy były tylko i wyłącznie sportowe.”

 

Prezes PZPN odniósł się również do atmosfery panującej w kadrze za kadencji Brzęczka:
 

“Widziałem marazm - marazm na twarzach piłkarzy. Było dużo meczów przepchanych.”

 

Boniek zakończył swój wywód, mówiąc że ta kadra nic by nie osiągnęła w takim kształcie i to doprowadziło do podjęcia tej decyzji.

 

Na pytanie, dlaczego były trener Brzęczek twierdzi w rozmowach z dziennikarzami, że nie rozumie powodu zwolnienia, Boniek odpowiedział:

 

“Za tydzień, dwa zadzwonię do trenera Brzęczka, zaproszę go na obiad i porozmawiamy bardziej szczegółowo.”

 

Nowy trener przywita się z dziennikarzami w poniedziałek na konferencji. Z piłkarzami oficjalnie zapozna się 22 marca - na trzy dni przed pierwszym meczem Polaków w eliminacjach Mistrzostw Świata w Katarze z reprezentacją Węgier.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy