ZAWODNICY
Andre Onana zawieszony. Kara dla bramkarza Ajaxu Amsterdam
Foto. Michael Regan/AP
05-02-2021 14:38 Hubert Duplaga

Andre Onana zawieszony. Kara dla bramkarza Ajaxu Amsterdam

  • UEFA nie ma wątpliwości i zawiesza bramkarza Ajaxu na dwanaście miesięcy. 
  • Kara ma wymiar natychmiastowy, obowiązuje we wszystkich rozgrywkach, ale piłkarzowi przysługuje możliwość odwołania od decyzji federacji.
     

Kontrola przeprowadzona 20 października 2020 roku wskazuje, że zawodnik stosował przez pewien okres niedozwoloną substancję - furosemid. Piłkarz został zawieszony zarówno w rozgrywkach klubowych, jak i reprezentacyjnych. Wytłumaczeniem Onany jest to, że kiedy źle się czuł, wziął lek swojej żony, nie zdając sobie sprawy z obecności substancji na liście niedozwolonych. Takie przedstawienie sprawy jest niedopuszczalne dla organów UEFA, która bez momentu zawahania zawiesiła gracza.

 

„To straszna porażka dla samego Andre, ale z pewnością także dla nas jako klubu. Andre jest czołowym bramkarzem, który od lat udowadnia swoją wartość dla Ajaksu i jest bardzo popularny wśród fanów. Mieliśmy nadzieję na warunkowe zawieszenie lub zawieszenie znacznie krótsze niż te dwanaście miesięcy, ponieważ prawdopodobnie nie miało to na celu wzmocnienia jego ciała, a tym samym poprawy jego wyników” - tak sytuację skomentował legendarny holenderski golkiper, akatulanie dyrektor zarządzający Ajaxu Amsterdam, Edwin van der Sar

 

Ajax zamierza bronić zawodnika i złożyć odwołanie od decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Sytuacja jest bardzo poważna.

 

Onana to jedna z najjaśniejszych postaci w drużynie lidera Eredivisie. W lidze zagrał we wszystkich meczach (20. występów) i zachował 9 czystych kont. Sześciokrotnie miał okazję bronić barw Ajaxu w Lidze Mistrzów. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy