ZAWODNICY
Arkadiusz Milik odejdzie do włoskiego giganta?! Czy Polak musi planować swoją przyszłość poza Marsylią?
Fot. Supporterhéninois, CC0, via Wikimedia Commons
04-01-2022 08:37 Jakub Bielak

Arkadiusz Milik odejdzie do włoskiego giganta?! Czy Polak musi planować swoją przyszłość poza Marsylią?

Coraz więcej mówi się o Arkadiuszu Miliku w kontekście jego odejścia z Olympique Marseille. Sytuacja 27-latka na południu Francji nie jest kolorowa – pisaliśmy o tym tutaj. Podobno usługami polskiego napastnika poważnie zainteresowany jest Juventus. Olympique Marseille wyceniła naszego reprezentanta i czeka na oferty. Pytanie, czy równie mocno do opuszczenia Francji pali się sam zawodnik.

 

Nikt nie sądził, że zabraknie dla niego miejsca

Gdyby ktoś rok temu, gdy Arkadiusz Milik zasilał szeregi OM, powiedział, że we francuskim zespole nie będzie miejsca dla tak klasowego napastnika, pewnie popukalibyśmy się w czoło. Wszyscy w Marsylii zrobiliby zresztą zapewne to samo. Milik trafiał na Stade Velodrome jako gwiazda. Miał być lekarstwem na brak skutecznego napastnika, idealnym dopełnieniem Dimitriego Payeta i bożyszcze jednych z najgorętszych trybun w całym kraju. Do pewnego momentu wszystko prowadziło właśnie do takiego scenariusza.

 

Plany pokrzyżowała kontuzja kolana, przez którą Arkadiusz Milik opuścił Euro 2020, a także okres przygotowawczy i początek nowego sezonu. Być może właśnie przez to trener Jorge Sampaoli nie widzi w tej chwili miejsca w swojej jedenastce dla 27-latka. Od razu po wyleczeniu urazu Milik dostawał szanse gry od pierwszej minuty, ale na boisku zdecydowanie nie był wartością dodaną dla swojego zespołu.

 

Szybko stało się jasne, że drużyna Jorge Sampaolego lepiej radzi sobie, gdy ten rezygnuje z wystawienia klasycznej „dziewiątki”. Na pozycji fałszywego napastnika świetnie sprawdza się Dimitri Payet. Francuz nie jest egzekutorem z prawdziwego zdarzenia, ale dzięki jego umiejętnemu lawirowaniu między pierwszą a drugą linią, cała ofensywa Marsylii zaczyna stwarzać więcej okazji podbramkowych. Na Velodrome klasyczny napastnik jest aktualnie po prostu zbędny.

 

Powrót na Półwysep Apeniński?

Olympique Marseille jest gotowa sprzedać Arkadiusza Milika za 20 milionów euro już w styczniu. Polak wbrew pozorom na brak ofert z dużych klubów narzekać nie może. 27-latek ma za granicą dużo większą renomę niż nam w Polsce się wydaje. Milik udowodnił za czasów gry w Napoli, że ma papiery na wielkie granie. Do końca jego kariery, a może i dłużej, będziemy się zastanawiać, co osiągnąłby Arek gdyby nie dwie fatalne kontuzje kolan.

 

Polak może wylądować we Włoszech, lecz tym razem w ich północnej części. Juventus sonduje możliwość sprowadzenia reprezentanta Polski, ale na liście życzeń wielokrotnych mistrzów Włoch znajdują się też inne nazwiska. Nie jest tajemnicą, że w Turynie interesują się również Mauro Icardim. Dla Argentyńczyka również byłby to powrót na stare śmieci z kraju nad Sekwaną.

 

Wydaje się, że Milik pozostaje dla Juventusu opcją numer dwa, gdyby niemożliwe okazało się ściągnięcie do Turynu Icardiego. Wszystko powinno jednak rozstrzygnąć się w ciągu następnych kilku, kilkunastu dni. Póki co Arek jest jednak zawodnikiem Marsylii i nawet jeśli wie, że francuska przygoda może skończyć się lada moment, musi dawać z siebie wszystko na treningach, a także w najbliższych spotkaniach – oczywiście pod warunkiem, że będzie dane mu w nich zagrać. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy