PREMIER LEAGUE
Arsenal w rękach nowych właścicieli? Henry potwierdza: rozmowy trwają
Henry w Arsenalu w nowej roli? Na razie zajmuje się PR'em/foto: Getty Images
04-05-2021 16:55 Hubert Duplaga

Arsenal w rękach nowych właścicieli? Henry potwierdza: rozmowy trwają

  • Współtwórca serwisu Spotify zainteresowany kupnem Arsenalu. Informacje potwierdził Thierry Henry, co oznacza że plotki okazały się prawdziwe. Protesty kibiców były wyrazem niezadowolenia z planowanego powstania Superligi oraz z decyzji podejmowanych przez właścicieli.
  • Arsenal po raz kolejny zawodzi fanów w Premier League oraz na arenie europejskiej. Pomimo słabych wyników, szwedzki miliarder, Daniel Ek jest zainteresowany kupnem klubu z Londynu. 
  • "Wiem, że wiele osób chciałoby usłyszeć wieści o przejęciu klubu. To prawda, Daniel jest kibicem Arsenalu, choć nie mówił o tym publicznie. Jest kibicem od długiego czasu" - powiedział Henry w programie „Monday Night Football”.

Pierwsze kontakty z Kroenke

„Ek już zdążył - zdradzę wam to - dotrzeć do rodziny Kroenke i stwierdził, że zebrał już fundusze pozwalające mu przedstawić dobrą ofertę - powiedział Francuz, który pomógł awansować swojej kadrze na Mundial w RPA po zagraniu ręką w meczu z Irlandią.

 

„Teraz oni muszą posłuchać. Wiele osób domagało się odsunięcia właścicieli. Próbujemy zaoferować rozwiązanie obejmujące też fanów i powalające na przywrócenie DNA klubu - dodał Henry.

Kroenke zaprzecza

Końcem kwietnia pojawiło się oświadczenie, w którym Stan i John Kroenke kategorycznie zaprzeczyli, by mieli na uwadze sprzedaż klubu. Henry uważa jednak zupełnie inaczej, i przekonuje: 

 

„Musi odbyć się dyskusja, ale ręka została wyciągnięta. Myślę, że to będzie długi i niełatwy proces - jeśli sprzedaż się kiedykolwiek wydarzy. Jest jedna rzecz, którą pragnę powtórzyć - Daniel się nie wycofa, będzie czekać na decyzję, czy zechcą sprzedać klub.” Dodaje również, że czas negocjacji nie będzie ani łatwy, ani krótki. Legenda Kanonierów mówi, że takie przedsięwziecie musi potrwać.

Saga ze sprzedażą Arsenalu

W kuluarach mówi się o Patricku Vierze i Dennisie Bergkampie, którzy mieliby wspomóc rzekomego inwestora. Właściciel Spotify mógłby wnieść do klubu świeżość, nową jakość, ale przede wszystkim - pieniądze. 

 

Sytuacja Arsenalu nie jest ciekawa. Od czasu odejścia Papy Wengera, z sezonu na sezon, jest coraz gorzej. Mikel Arteta bezskutecznie przeprowadza pokoleniową wymianę. Choć zawodnicy są utalentowani, to w najmniejszym stopniu nie spełniają oni wymagań do ostatecznego triumfu w Premier League czy Lidze Europy. O Lidze Mistrzów można jedynie pomarzyć. 

 

Niedawno protestowali również fani Manchesteru United. Domagają się sprzedaży klubu przez rodzinę Glazerów. Nastały dziwne czasy, gdzie protest staje się nie tyle prawem kibica, ile obowiązkiem. Wszystko zapoczątkowało nieudane powstanie Superligi. Później mieliśmy falę obaw, która przelała się przez serca kibiców na całym świecie.

 

Skończyliśmy, obserwując jak ludzie domagają się oddania klubów w ręce bardziej zaufanych osób. Oby tylko Ci, którzy przyjdą, nie okazali się tak samo beznadziejni, jak Ci poprzedni. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy