REPREZENTACJE
Boniek i Lewy o Brzęczku
fot: PZPN
18-02-2021 09:00 Anna Zaremba

Boniek i Lewy o Brzęczku

Robert Lewandowski opowiedział o swoich relacjach z byłym selekcjonerem. Stwierdził, że starał się wspierać Jerzego Brzęczka. Zbigniew Boniek niespodziewanie zwolnił trenera na początku tego roku, ale uważa, że to słuszny krok.

Niczego nie żałuję

Prezes PZPN w rozmowie z Przeglądem Sportowym przekonuje, że nawet po porażce Biało-Czerwonych prowadzonych przez nowego trenera Paulo Sousę nie pomyśli, że wynik z Brzęczkiem byłby lepszy. Były piłkarz m.in. Juventusu uważa, że zmiana selekcjonera była konieczna dla dobra reprezentacji.

 

„Z całą odpowiedzialnością mówię, że nawet jeśli Polska przegra jakiś mecz, nie będzie ani jednego takiego momentu, w którym pomyślę: »Gdyby był Jurek, to byśmy wygrali«. Nie będzie też takiego dnia ani meczu, po którym powiem: „Gdyby nie zmiana selekcjonera, wynik byłby lepszy”. I to nie jest afront wobec Jurka. Obserwowałem ten zespół ponad dwa lata i doszedłem do wniosku, że potrzebuje zmiany selekcjonera”.

 

Boniek dodaje, że Jerzy Brzęczek nie jest słabym szkoleniowcem, ale nie poradził sobie z ułożeniem relacji z kadrowiczami.

 

„Po prostu coś nie działało w tej grupie. Nie wiem, co będzie za kilka tygodni, ale w drużynie doszło do sytuacji, w której sukces był osiągnięciem piłkarzy, a porażka winą trenera. Taka była ocena i odbiór mediów oraz kibiców. Zespół narodowy nie może funkcjonować w taki sposób, bo wtedy zawodnicy nie czują odpowiedzialności za wynik”.

Osiem sekund ciszy

W rozmowie z tygodnikiem Piłka Nożna zdanie na temat byłego trenera wyraził kapitan reprezentacji Robert Lewandowski. 32-latek zdaje sobie sprawę, że zawodnicy również odpowiadają za zwolnienie Brzęczka.

 

„Gdybyśmy grali dobrze, trener nie zostałby zwolniony. Zawodnicy również za to odpowiadają. Przykra sprawa. Każdy z nas powinien również uderzyć się w pierś. Musimy zastanowić się nad tym, co nie funkcjonowało, nad tym, co my możemy zrobić lepiej, aby kwalifikacje mistrzostw świata zacząć od mocnego uderzenia. Refleksja jest potrzebna, natomiast musimy patrzeć przede wszystkim do przodu”.

 

Po listopadowej porażce z Włochami media rozpisywały się o napiętych relacjach pomiędzy Lewym a trenerem, kiedy to Lewandowski zapytany o pomysł na grę, milczał przez 8 sekund. Piłkarz Bayernu Monachium uważa, że odbieranie tego jako wotum nieufności wobec Brzęczka to przesada i podkreśla, że starał się wspierać selekcjonera

 

„Nie liczyłem sekund w głowie, nie planowałem takiego zachowania, po prostu tak wyszło. Moje milczenie zostało wyolbrzymione. Starałem się wspierać trenera. Po listopadowych meczach widziałem, co dzieje się w mediach, nie zmierzało to w dobrym kierunku, wykonałem telefon do selekcjonera. Zapewniłem go, że może na mnie liczyć. Rozmawialiśmy także o tym, iż jako drużyna mamy sporo rzeczy do poprawy w kwestiach gry czy funkcjonowania”.

 

Przypomnijmy, że już 25 marca Reprezentacja Polski zagra swój 1. mecz pod wodzą Paulo Sousy. Rywalem w eliminacjach do mundialu będą Węgry.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy