EURO 2020
Boniek o „aferze komentatorskiej”: „Będzie to pamiętane przez wiele lat”
fot. Piotr Drabik, CC BY 2.0 creativecommons.org/licenses/by/2.0, via Wikimedia Commons
17-07-2021 12:34 Weronika Fląd

Boniek o „aferze komentatorskiej”: „Będzie to pamiętane przez wiele lat”

Choć od finału EURO 2020 minął już prawie tydzień, wciąż nie milkną echa o sprawie związanej z komentatorami tego spotkania. Odsunięty Szpakowski, Borek, który jest Bogu ducha winny i dyrektor TVP Sport, który nie wie, że z powtórek meczu zostały usunięte pozdrowienia do pana Dariusza. Do sprawy dołączył również Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

 

 

Chyba nikt nie spodziewał się, że cała sprawa zrobi takie zamieszanie w polskim środowisku sportowym i dziennikarskim. Pisaliśmy już o tym wcześniej, jednak z uwagi na nowe słowa Bońka, warto pochylić się nad tym, co prezes polskiej piłki miał do powiedzenia.

 

- Dowiedziałem się, że w Polsce mamy problem z komentatorami. Jak ja oglądam mecz, obojętnie, kto komentuje, ja każdemu wszystko wybaczę. Oglądam, patrzę, się tym podniecam, ten mecz dla mnie coś mówi - powiedział na antenie programu „Prawdy Futbolu”.

 

- W Polsce skoczyli na mojego przyjaciela Darka Szpakowskiego i skoczyli na mojego przyjaciela Borka. Jest afera w całej Polsce, nie wiadomo po co, o co i dlaczego. Najlepiej, co potrafimy, to się kłócić. To jest nasza narodowa rzecz. Wyróżnia nas spośród wielu narodów. Potrafimy się kłócić, oskarżać, posądzać, nawalać itd. Wydaje mi się, że będzie to pamiętane przez wiele lat, że Szpakowskiemu nie pozwalano komentować, tamto, siamto i owamto - stwierdził Boniek.

 

- Mogę oglądać mecz, 90 proc. meczów polskiej ligi patrzę bez komentarza, wyciszam sobie komentarz, lubię sam oglądać mecz. Czy mecz robi Ćwiąkała, Święcicki, Borek, Szpakowski, Laskowski, Iwański, Iwanow - jeden wie więcej, drugi wie mniej. Dla mnie żaden przyczynek do tego, żebym się zastanawiał, że tego trzeba wyrzucić, tego wypromować, tego skasować, temu trzeba dać - dodał prezes PZPN.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy