LIGUE 1
„Chcę zakończyć karierę w Marsylii” - Dimitri Payet jasno o swojej przyszłości
Fot. Xavier NALTCHAYAN from France, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
31-01-2022 08:34 Jakub Bielak

Chcę zakończyć karierę w Marsylii” - Dimitri Payet jasno o swojej przyszłości

Za niespełna dwa miesiące skończy 35 lat. Mimo tego Dimitri Payet nadal jest jedną z największych gwiazd francuskiej Ligue 1. Fani Olympique Marseille nie muszą martwić się o to, że ich ulubieniec wyjedzie z Marsylii w poszukiwaniu wyzwań na koniec kariery. Były reprezentant Francji jasno zadeklarował, że zakończy swoją przygodę z piłką na Stade Velodrome. 

 

Wiek to tylko liczba

Ofensywni piłkarze mają to do siebie, że z upływem lat dają drużynie coraz mniej goli i asyst. W przypadku Dimitri Payeta taki problem, póki co, nie występuje. 34-latek kolejny sezon z rzędu zachwyca i na jego półmetku ma po osiem bramek i asyst w Ligue 1. Jest zdecydowanie najważniejszym i najlepszym piłkarzem walczącej o wicemistrzostwo Olympique Marseille. 

 

Chce być legendą ligi

Payet powiedział kiedyś, że nie zawiesi butów na kołku, dopóki nie będzie miał na swoim koncie trzycyfrowej liczby zarówno goli jak i asyst w Ligue 1.  W tej drugiej statystyce już dawno wymarzoną setkę przekroczył - ostatnimi podaniami obsługiwał kolegów aż 125 razy. Do okrągłej liczby strzelonych bramek brakuje mu już tylko pięciu trafień. Jeśli Francuz utrzyma formę w drugiej części sezonu, wypełni ten cel bez żadnego problemu już w najbliższych kilku miesiącach. 

 

Jak koniec kariery to tylko w Marsylii

Dimitri Payet nie określił, ile lat gry przed nim zostało. Przyznał jednak, że nie wyobraża sobie, aby koniec miał nastąpić w miejscu innym niż Stade Velodrome. Po wygranym w serii rzutów karnych meczu w Pucharze Francji przeciwko Montpellier powiedział: 

 


To nie zawsze jest proste. Wszystko może się zmienić z tygodnia na tydzień dnia na dzień, czy z roku na rok, ale to właśnie to, czyni to miejsce specjalnym. Od mojego powrotu do Marsylii, zawsze byłem zaangażowany i, tak jak już mówiłem wcześniej, chcę zakończyć karierę tutaj. Będę dawał z siebie wszystko, dopóki tylko starczy mi sił”.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy