FUTSAL
Co w hali piszczy, czyli futsalowe podsumowanie weekendu
Fot. Ligowcy.pl
07-04-2021 12:00 Kamil Tarnowski

Co w hali piszczy, czyli futsalowe podsumowanie weekendu

Mimo świątecznego okresu, futsaliści w Europie nie próżnowali. Wiele działo się na polskich parkietach, gdzie mogliśmy obejrzeć w akcji kluby Statscore Futsal Ekstraklasy i większość klubów 1. ligi. Oprócz nich, sporo działo się na parkietach w Hiszpanii i w Czechach, gdzie machina ligowa zbliża się powoli do końca. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w Danii i Estonii, gdzie zespoły walczą o pozycje medalowe. Serdecznie zapraszamy na krótkie podsumowanie tego futsalowego weekendu.

Futsal Ekstraklasa

  • Remis 3:3 w starciu bezpośrednich sąsiadów - Clearex Chorzów (4. pozycja) wywozi 1 punkt w starciu z KS Acaną Orłem Futsal Jelcz - Laskowice (5. pozycja), co może wpłynąć na ich walkę o podbój podium
  • Niespodzianka w Brzegu - walczący o utrzymanie Fit - Morning Gredar Team Brzeg, po golach Michała Grochowskiego, Pawła Boczarskiego i Kamila Kucharskiego, pokonał 4:2 faworyta do walki o najwyższe cele - KS Constract Lubawa, dzięki czemu okres świąteczno - reprezentacyjny spędzi w bezpiecznej strefie
  • Red Dragons Pniewy dobijają beniaminka - P. A. Nova Gliwice - wygrywając z nimi 5:3 (przy dużym udziale Adriana Skrzypka - 2 gole), przez co drużyna z południa Polski coraz bardziej traci szanse na utrzymanie w lidze
  • GI Malepszy Futsal Leszno gromi ekipę AZS UW Darkomp Wilanów Warszawa 7:1 (na uwagę zasługują 2 trafienia Piotra Pietruszko), przez co Akademicy z Warszawy muszą zmobilizować się do gry o utrzymanie
  • Bez niespodzianki w Bielsku-Białej - Rekord wygrywa 7:2 z Dremanem Opole Komprachcice (po 2 trafienia Alexa Viany, Łukasza Biela i Kamila Surmiaka)
  • Kolejna niespodzianka - tym razem, w Lęborku katowiccy Akademicy pokonują miejscowy Team 3:5 (duża zasługa dla Adama Jonczyka, autora 2 goli), dzięki czemu pozostają w grze o Futsal Ekstraklasę
  • W ostatnim spotkaniu 28. kolejki, Piast planowo, choć nie bez problemów, pokonuje w Chojnice miejscowe Red Devils 1:2

I Polska Liga Futsalu

  • Na początek, niespodzianka w Szczecinie, gdzie miejscowy Futsal pokonuje dobrze dysponowany Dragon Bojano 8:2 (po 4 gole Karola Ławy i Łukasza Kubickiego)
  • W spotkaniu drużyn ze środka tabeli, Widzew Łódź pokonuje na wyjeździe 1:5 KS Futsal Oborniki
  • We - Met Futsal Club Kamienica Królewska pokonuje pewnie 9:3 TAF Toruń (po 2 gole - dla gospodarzy Błażej Wenta i Artur Formela, a dla gości Mateusz Kończalski)
  • Remis 3:3 w starciu KS BestDrive Futsal Piła z amRACK CRB Mrówka UKS Orlik Mosina
  • Planowe zwycięstwo wyjazdowe 0:3 Legii Warszawa z Grinbudem KS Gniezno, które dało drużynie z Warszawy przynajmniej pewny udział w barażach o Futsal Ekstraklasę
  • Remis 3:3 w meczu AZS UG Gdańsk z Football Club 10 Zgierz, które daje gościom możliwość wciąż myśleć o potencjalnym awansie do baraży o Futsal Ekstraklasę
  • Zwycięstwo 3:1 drużyny Heiro Rzeszów nad AZS AWF Profi Sport Wrocław, które całkowicie pogrzebało szanse gości na pozostanie w I lidze
  • Pewni spadkowicze na północy - Grinbud KS Gniezno, Futsal Szczecin i Victoria Sulejówek - minimalne szanse na pozostanie w I lidze ma ekipa Futbalo Białystok
  • Pogrom Górnika Polkowice nad GKS Futsal Tychy 11:2, które zapewniło przynajmniej pewny udział w barażach o Futsal Ekstraklasę (4 trafienia Dawida Biały i 3 trafienia Kamila Olszewskiego)
  • Wyjazdowe zwycięstwo GKS Ekom Invex Remedies Nowiny nad Stalą Mielec 5:10 (4 gole Kamila Jelenia i 3 gole Pawła Markowicza dla gości)
  • Cenny triumf 3:1 KS Sośnicy Gliwice nad ekipą Luxiona AZS UMCS Lublin, które zapewnia przynajmniej pewny udział w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową
  • Pewni spadkowicze na południu - Stal Mielec i AZS AWF Profi Sport Wrocław

1. HMNL (Prva hrvatska malonogometna liga) - Chorwacja

  • Będąca na 3. miejscu w tabeli, MNK Crnica Šibenik wygrała 5:1 z będącym na ostatnim (8.) miejscu dającym udział w fazie play - off - MNK Square Dubrownik(2 trafienia Miloša Stojkovicia)
  • W meczu drużyn ze środka tabeli - MNK Alumnus Sesvete Zagrzeb i Futsal Dinamo Zagrzeb - padł remis 4:4 (dla gospodarzy 2 - krotnie trafił Dario Markić)
  • Wicelider tabeli nie zawiódł - MNK Novo Vrijeme Apfel - Makarska rozgromił 5:0 ekipę AFC Universitas Split (2 gole dołożył Słoweniec Igor Osredkar)
  • W meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli, MNK Kelme Osijek pokonał na wyjeździe drużynę MNK Uspinjača Gimka Zagrzeb 2:6 (duży wpływ miały 4 trafienia Dražena Čavara)
  • W ostatnim ligowym meczu przed fazą play - off, MNK Olmissum Omiš pokonał 7:2 HMNK Vrgovac (2 gole Antonio Sekulicia)
  • W walce o spadek zmierzą się drużyny MNK Uspinjača i MNK Kelme Osijek ; pozostałe powalczą o tytuł mistrzowski

1. Futsal Liga (Czechy)

  • W pierwszym meczu 22. kolejki, będące na 3. pozycji Svarog FC Teplice wygrało 4:1 z niemającą już szans na play - offy drużyną Dynamo PCO Česke Budějovice (2 trafienia dla gospodarzy zaliczył Adriano)
  • W drugim spotkaniu ostatniej kolejki zasadniczego sezonu, SK Slavia Praha wygrała na wyjeździe 5:9 z ekipą FTZS Liberec (duże słowa uznania dla zawodnika gospodarzy - Tomaša Janačka, który trafił 3 gole - oraz dla zawodnika praskiej ekipy - Davida Jošta, który zdobył 5 bramek)
  • AC Sparta Praha na wyjeździe rozprawiła się z ostatnią drużyną tabeli - Demoni Česka Lipa, wygrywając 3:8 (w teamie gości 4 gole Josefa Gabčo)
  • Lider czeskiej ekstraklasy - SK Interobal Plzeň - gromi u siebie 6. drużynę - Helas Brno (4 gole Tomaša Vnuka i 3 trafienia Lukaša Rešetara)
  • W ostatniej, rozegranej grze 22. kolejki FK Chrudim rozgramia 10:0 SK Olympik Mělnik (u gospodarzy zabłysnął Everton, strzelec 3 goli)
  • W zaległym meczu 12. kolejki, Svarog FC Teplice wygrywa u siebie 6:2 z Žabinští Vlci Brno
  • Bez szans na awans do fazy play - off dla drużyny Dynamo PCO Česke Budějovice, Žabinští Vlci Brno, FC Rapid Usti n. L. oraz Demoni Česka Lipa


 

Primera Division de Futbol Sala (Hiszpania)


 

  • W spotkaniu otwierającym 26. serię gier, CA Osasuna Magna zremisowała 1:1 z drużyną Peñiscola Globeenergy FS
  • W kolejnym meczu, lider - Levante UD FS - wygrał 4:2 z ekipą BeSoccer CD UMA Anrequera (2 gole dla gospodarzy zdobył Esteban Cejudo Guerro)
  • W innej grze, wicelider - Palma Futsal - zwyciężył na wyjeździe 1:2 z Futbol Emotion Zaragoza
  • Ostatnia ekipa ligi - O Parrulo Ferrol - zanotowała kolejną porażkę - tym razem, przegrali u siebie 2:3 z coraz lepszą drużyną Pescados Ruben Burela FS (pomimo grze w przewadze po czerwonej kartce w 32 minucie dla Davida Pazosa)
  • Niespodzianką była porażka teamu FC Barcelona Futbol Sala, która w wyjazdowym meczu przegrała 3:2 z Industrias Santa Coloma
  • Innym zaskoczeniem był triumf 4:2 Viña Albali Valdepeñas nad wyżej notowaną Jimbee Cartagena (mimo 2 trafień Javiera Solano dla gości)
  • Goniący lidera Inter Movistar FS pewnie wygrał 3:1 w boju przeciwko Cordoba Patrimonio de la Humanidad (2 cenne gole Erica Martela Garcii)
  • W meczu tej kolejki, ElPozo Murcia Costa Calida pewnie deklasuje Real Betis Futsal, wygrywając 6:1 (2 - krotnie bramkarza gości pokonał Rafa dos Santos)
  • W ostatnim meczu, Jaen Paraiso Interior remisuje 2:2 z teamem Aspil - Jumpers Ribera Navarra FS


 

Primera Division Femenina de Futbol Sala (Hiszpania)


 

  • W kobiecej najwyższej klasie rozgrywkowej hiszpańskiego futsalu, nastąpił podział na rundę zwyciężczyń i rundę przegranych ; rozegrana została 2. kolejka w obu zestawieniach
  • Pierwszym meczem w grupie ekip słabszych po I części sezonu było wyjazdowe zwycięstwo 0:6 ekipy Universidad de Alicante, które odprawiło AD Club Teldeportivo
  • Zaskoczeniem był remis 2:2 między wyżej notowanym AD Sala Zaragoza FS a Viaxes Amarelle FS
  • Cidade de AS Burgas FS nie pozostawiło złudzeń ostatniej drużynie - Xaloc Alacant, z którą wygrali 9:2
  • W spotkaniu kolejki tej grupy, AE Penya Esplugues pokonały 2:1 Rayo Majadahonda FS
  • W ostatnim starciu tego zestawu, wiceliderki - CD Leganes FS - wygrały z przedostatnimi Intersala Promesas 
  • Starciem otwierającym 2. kolejkę w lepszej grupie był mecz, w którym wiceliderki - Futsi Atletico Navalcarnero pokonały na wyjeździe AD Alcorcon FSF 0:6
  • W spotkaniu kolejki tego zestawu, Torreblanca Melilla CF zremisowały 2:2 z STV Roldan FSF
  • Plan wykonały liderki - Burela FS - które triumfowały 4:1 nad Poio Pescamar FS
  • W ostatnim meczu tego zestawienia, FSF Mostoles pokonały czerwoną latarnię grupy - Ourense CF - 6:3


 

Segunda Division de Futbol Sala (Hiszpania)


 

  • W 2. klasie rozgrywkowej w Hiszpanii, trwa I etap fazy play - off ; ekipy, zgodnie z zajmowanymi pozycjami, podzielono na 2 grupy - grupa Zwycięzców i grupa Przegranych
  • W rundzie Zwycięzców, z dobrej strony zaprezentowały się ekipa FC Barcelona B Futbol Sala, która pokonała 4:1 ostatnią drużynę tego zestawienia - Atletico Benavente FS Desguaces Casquero
  • Sporą niespodziankę był triumf 4:2 niżej notowanego Soliss F. S. Talavera nad Duran Servicios Inmobiliarios CD El Ejido Futsal
  • W ostatniej grze tej rundy, lider - Noia Portus Apostoli - pokonał na wyjeździe 1:2 Software Delsol Mengibar F. S.
  • W pierwszym spotkaniu grupy gorszych ekip, ElPozo Ciudad de Murcia przegrali na wyjeździe 1:2 z C. D. Leganes
  • Zaskoczeniem był remis 2:2 dobrze dysponowanego Family Cash Alzira F. S. z Santiago Futsal
  • Lider tego zestawienia - Full Energia Zaragoza - głakdo wygrał 7:1 z Ciudad de Mostoles “A”
  • W ostatnim meczu grupy, Elche C. F. SAD wygrał 5:1 z ostatnim klubem w zestawie - Club Deportivo Basico Rivas Futsal


 

Liga Placard (Portugalia)


 

  • W starciu otwierającym 28. kolejkę, Sporting Clube de Braga pokonało 0:3 na wyjeździe Futsal Viseu 2001
  • Minimalne zwycięstwo na wyjeździe 3:4 odniósł Portimonense Sporting Clube, który pozostawił w tyle Leões Porto Salvo
  • Sporą niespodzianką było zwycięstwo CR Candoso, które wygrało 8:5 z dobrze notowanym Movimento Dinâmico e Cultural de Sandim
  • Wicelider - Sport Lisboa e Benfica - wygrali 4:3 z CRC Quinta dos Lombos
  • Nieznaczne zwycięstwo odniosła drużyna Futsal Club Azemeis nad ostatnią drużyną ligi - Grupo Recreativo e Cultural Dinamo Sanjoanense
  • Team z 3. miejsca - Associação Desportiva do Fundão - wygrał na wyjeździe 0:7 z Centro Cultural Recreativo e Desportivo Burinhosa
  • Minimalny triumf na wyjeździe odniósł Electrico Futebol Clube, który wygrał 1:2 z Desportiva Cultural e Recreativa das Caxinas e Poça da Barca
  • W ostatnim meczu kolejki, lider - Sporting Clube de Portugal - na wyjeździe pokonał 1:4 drużynę Clube Futebol Os Belenenses


 

Serie A (Włochy)


 

  • We włoskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, rozegrano przedostatnią kolejkę przed planowanymi play - off’ami, do których awansuje 8 najlepszych ekip sezonu zasadniczego
  • W pierwszym meczu 25. kolejki, ekipa Signor Prestito CMB Matera zremisowała 2:2 z Sandro Abate Avellino
  • W drugim starciu zdarzyła się niespodzianka - pozbawieni szansy na play - off, gracze Cybertel Aniene wygrali 5:2 z drużyną Meta Catania Bricocity
  • W starciu drużyn z dolnych rejonów zestawienia, górą był zespół Saviatesta Mantova, który rozgromił Colormax Pescarę 7:1 (4 trafienia dla drużyny gospodarzy autorstwa Jefersona Fernando Titona)
  • W meczu bezpośrednich sąsiadów w tabeli, górą był team Real San Giuseppe, który zdominował graczy Todis Lido di Ostia wynikiem 8:2 (2 gole Portugi)
  • W innym meczu sąsiadów, tym razem z góry ligowej statystyki, zwycięstwo odniósł zespół Came Dosson, którzy wygrali 4:3 z Syn - Bios Petrarca (2 bramki Jadera Fornariego dla gości)
  • Pewny udział w fazie play - off ma drużyna Italservie Pesaro, Acqua&Sapone Unigross, Came Dosson, Syn - Bios Petrarca, Sandro Abate Avellino, Signor Prestito CMB Matera, Feldi Eboli i Meta Catania Bricocity


 

Virsliga (Łotwa)


 

  • W łotewskiej Ekstraklasie rozegrano ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego,po którym zostanie rozpoczęta faza play - off z udziałem wszystkich ekip
  • Pierwszym meczem był triumf wicelidera - Jekabpils Luši/Ošukalns - który wygrał z ostatnią drużyną ligi - FC Lokomotiv Daugavpils - stosunkiem 5:3
  • Po ostatnim gwizdku, również zwycięsko schodzili z parkietu gracze FK Raba, którzy pokonali na wyjeździe 3:6 TFK Salaspils
  • W starciu sąsiadów, zwycięsko wyszła ekipa z 6. miejsca - TFK Rezekne - którzy pokonali RSU/BAO - Dobele 6:1
  • Lider - FK Petrow/Jelgava - planowo wygrał na wyjeździe 0:5 z FK Nikars


 

Saaliliiga (Estonia)


 

  • W estońskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, 4 najwyżej rozstawione drużyny kończą grę w półfinałach
  • Pewni udziału w finale Ligi mogą być futsaliści Tartu Ravens - dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 1:4 z Narva United FC, doprowadzili do wyniku 1 - 2 w meczach, co dało im bilet do finału rozgrywek
  • Na półmetku zmagań znajdują się futsaliści Cosmos Tallinn i Viimsi Smsraha - przez zwycięstwo na wyjeździe 1:3, gracze Viimsi wyrównali stan pojedynku do 1 - 1


 

Futsal Ligaen (Dania)


 

  • W Danii zakończyły się rozgrywki ligowe sezonu 2020/2021
  • Mistrzem kraju została ekipa København Futsal - w dwumeczu pokonali oni drużynę Jægersborg Boldklub Futsal Gentofte 8:4
  • Mimo remisu 4:4 w drugim spotkaniu, zaliczka 4 bramek zdobytych w I starciu dała im upragnione Mistrzostwo


 

Liga Wyższa (Rosja)


 

  • Na drugim poziomie rozgrywkowym w Rosji, niedawno zaczęła się faza play - off
  • Zespoły z grupy wschodniej i zachodniej (z każdej po 8) łączone są w pary, które rywalizują od fazy 1/8 finału w formie dwumeczu o awans do dalszej fazy rozgrywek
  • W pierwszej parze mistrz Wschodu - Sibiryak Nowosybirsk nie dał szans ekipie MFK Glazov, pokonując ich 10:4 (6:2, 4:2)
  • Kolejną drużyną ze Wschodu, która zaliczyła awans do ćwierćfinału, została Fakel - GTS Surgut, która okazała się lepsza od Sib - Transit Nowokuznieck, wygrywając 8:12 (2:5, 6:7)
  • W trzecim pojedynku, lepsza okazała się Sinara Jekaterynburg, który pozostawił w polu drużynę A - Tur Perm wynikiem 3:7 (1:3, 2:4)
  • W ostatnim boju na Wschodzie, zatriumfował team Korporacji ASI Kemerowo, który pokonał ekipę Jużnego Urala 9:6 (4:5, 5:1)
  • W pierwszej parze na Zachodzie, LKS Lipieck przegrał rywalizację z MFK Rostów 6:8 (2:4, 4:4)
  • W kolejnym pojedynku, do 1/4 finału przeszły rezerwy KPRF Moskwa, które wyeliminowały Spartak Donieck 9:8 (6:3, 3:5)
  • W przedostatniej parze, do dalszej gry poszedł Gazprom Burenie, który zatriumfował nad Wołgą Saratów 8:5 (4:1, 4:4)
  • W ostatnim starciu w tej fazie rozgrywek, Spartak Moskwa sprawił niespodziankę, eliminując zespół Golden Eagle ze Stawropolu 5:9 (3:6, 2:3)

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy