COPA AMERICA
Copa America 2021: Argentyna nie będzie gospodarzem
Te drużyny zagrają w Copa America 2021. Miejsce rozegrania turnieju wciąż jest niepewne/foto: Copa America 2021/fb
31-05-2021 15:08 Hubert Duplaga

Copa America 2021: Argentyna nie będzie gospodarzem

Najpierw z grona gospodarzy turnieju mistrzostw Ameryki Południowej wypadła Kolumbia. O powodach takiego stanu rzeczy pisaliśmy TUTAJ. Teraz okazuje się, że turniej może odbyć się w innym kraju, niż wcześniej planowano. Argentyna zarzekała się, że jest gotowa na przeprowadzenie wszystkich spotkań w swoim kraju. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Dlaczego?Głównym powodem jest wprowadzony lockdown, który jest następstwem pogorszenia sytuacji epidemiologicznej w Argentynie. Kłopot w tym, że turniej ma odbyć się już za 14 dni. Pierwszy mecz (Argentyna - Chile) miał odbyć się już 13 czerwca o godzinie 23.00.

 

Mówi się, że gospodarzem „last minute” ma zostać właśnie Chile. Oficjalne oświadczenie CONMEBOL brzmi tak:

 

„CONMEBOL informuje, że w związku z obecnymi okolicznościami podjął decyzję o zawieszeniu organizacji Copa América w Argentynie. CONMEBOL analizuje ofertę innych krajów, które wykazały zainteresowanie organizacją turnieju kontynentalnego”

 

Federacja CONMEBOL stoi przed niełatwym zadaniem. Na dwa tygodnie przed turniejem muszą podjąć decyzję, gdzie ostatecznie zostanie rozegrany. Aktualnie trwają prace nad wyborem nowego miejsca rozgrywania spotkań Copa America 2021


AKTUALIZACJA: Gospodarzem turnieju zostaje Brazylia.


 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy