LIGUE 1
Czy Karol Fila podbije Ligue 1? Oceniamy szanse na grę Polaka w Strasbourgu
Fot: twitter.com/Racing Club de Strasbourg Alsace
18-07-2021 16:00 Jakub Bielak

Czy Karol Fila podbije Ligue 1? Oceniamy szanse na grę Polaka w Strasbourgu

Pod koniec czerwca ogłoszony został transfer Karola Fili do francuskiego RC Strasbourg. Lechia Gdańsk zarobiła na swoim wychowanku 1,5 miliona Euro. Okazuje się, że jest to, póki co jedyny piłkarz, na którego klub z Alzacji wydał pieniądze w tym okienku. Czy wobec tego możemy liczyć na regularną grę 23-latka w nowym klubie?

 

Niewielka konkurencja

Na obecną chwilę Karol Fila ma tylko jednego konkurenta do gry na swojej pozycji. Jest to 20-letni Marvin Senaya. Wychowanek Strasbourga został właśnie przesunięty do pierwszej drużyny - sezon 2021/2022 będzie dla niego debiutem w seniorskim futbolu. 

 

Absolutnie nie można być jednak pewnym, że Fila będzie od początku stawiany nad trzy lata młodszym od siebie kolegą. W lidze francuskiej co roku wypływają młode talenty i nieznane nikomu wcześniej nazwiska. Nie jest wykluczone, że Senaya będzie kolejnym takim zawodnikiem. Karol Fila nie może jednak narzekać. Jeśli Strasbourg nie ściągnie na tę pozycję kolejnego zawodnika, będzie miał wszystko w swoich rękach. 20-latek, który nigdy wcześniej nie zagrał nawet minuty w dorosłym futbolu, nie może być dla Polaka rywalem nie do pokonania.

 

Pustka na prawej obronie

W Strasbourgu jeszcze do niedawna problemów z obsadą pozycji prawego obrońcy nie było żadnych. W 2017 roku do klubu przyszedł Kenny Lala i zamurował tę pozycję. Lala był niezwykle ofensywnie grającym obrońcą, który wykonywał nawet rzuty wolne i karne. W barwach Strasbourga przez 3,5 roku strzelił 13 bramek i zaliczył aż 19 asyst. W zimowym okienku niespodziewanie odszedł jednak do greckiego Olympiakosu. W Alzacji tęsknią za nim - na prawej stronie defensywy pozostała pustka, którą trzeba wypełnić.

 

Najważniejsze są minuty na boisku

Karol Fila powinien mieć przed sobą jeden cel na ten sezon: grę w podstawowym składzie. Musi wygrać rywalizację z Marvinem Senayą i w każdym meczu potwierdzać, że wydanie na niego pieniędzy nie było błędem. Wszystko wskazuje na to, że Polak będzie miał we Francji bardzo komfortową sytuację - w drużynie są pozycje wymagające pilniejszego wzmocnienia niż prawa obrona. Trzymajmy więc kciuki za to, aby 23-latek rozegrał pełny sezon w klubie z Alzacji i pomógł mu zająć dobrą pozycję w Ligue 1. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy