ZAWODNICY
Dawid Kurminowski zmienia klub! Wiemy gdzie zagra w przyszłym sezonie. Była oferta z Ekstraklasy
Dawid Kurminowski zmienia klub na Aarhus/fot. NewsPix
12-07-2021 14:00 Patryk Parduła

Dawid Kurminowski zmienia klub! Wiemy gdzie zagra w przyszłym sezonie. Była oferta  z Ekstraklasy

Polski napastnik w ostatnim czasie cieszył się zainteresowaniem wielu klubów. Jak się okazało, zapytania o dostępność zawodnika składały nie tylko zagraniczne kluby, ale i Pogoń Szczecin. Nic w tym dziwnego. Dawid Kurminowski w ostatnim sezonie broniąc barw MŠK Žilina zdobył 23 bramki, z czego aż 19. w meczach o punkty. Nie przyniosło to jego drużynie niestety mistrzostwa Słowacji, niemniej zdobył koronę króla strzelców. Teraz klub będzie musiał radzić sobie bez swojego najlepszego snajpera w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

 

Gdzie zatem zagra Dawid?

Począwszy od krajowego podwórka, to Pogoń Szczecin składała zapytanie o dostępność zawodnika, ale z informacji, jakie docierają z obozu piłkarza, wynika, że sam zainteresowany nie chciał wracać do polskiej Ekstraklasy. Wraz ze swoim przedstawicielem 22-letni napastnik miał uznać, że najlepszym kierunkiem dla jego kariery będzie dalsza kontynuacja podróży za granicą.

 

Oferty lądujące na stole pochodziły głównie z krajów Beneluksu oraz krajów Skandynawskich. Zgodnie z informacjami podanymi przez transfermarkedet.dk Dawid wybrał opcję duńską i zagra w Aarhus GF (dodatkowo doniesienia te również potwierdzają jego media społecznościowe).

 

Kurminowski z koszulką nowego klubu - Aarhus/fot. kurminek_9

 

Według informacji podanych przez niemiecki portal, Duński klub zapłaci za zawodnika około miliona euro. W najbliższych dniach Dawid wraz ze swoimi przedstawicielami ma stawić się w klubie, aby dopiąć wszelkie formalności i ostatecznie złożyć podpis pod kontraktem.

 

Dawid spędził w słowackim klubie 2,5 roku. W lutym 2019 przeniósł na zasadzie wypożyczenia się z Lecha Poznań do MŠK Žilina. Spędził rok, grając w drużynie rezerw, aż w końcu klub wykupił go i wcielił do pierwszego składu. Decyzja włodarzy z Žiliny okazała się strzałem w dziesiątkę. Polski zawodnik w 51. meczach strzelił razem 27 bramek i pomógł klubowi dostać się do eliminacji Ligi Konferencji Europy.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy