CIEKAWOSTKI
Decyzje o spalonych na Mundialu w Katarze będą podejmowane automatycznie? Wenger chce rewolucji w świecie piłki nożnej
Arsene Wenger odlany z brązu/fot. flickr/jpellgen
14-10-2021 11:10 Hubert Duplaga

Decyzje o spalonych na Mundialu w Katarze będą podejmowane automatycznie? Wenger chce rewolucji w świecie piłki nożnej

No cóż, coraz mocniej przyzwyczajamy się do technologii. Nie tylko tej używanej na co dzień, ale również w świecie futbolu. VAR miał zrewolucjonizować piłkę, ale ma mnóstwo ograniczeń, szczególnie tych związanych z przepisami (reaguje tylko w sytuacjach „zero jedynkowych”). Arsene Wenger mówi, że trzeba zrobić kolejny krok naprzód. 

 

Były szkoleniowiec Arsenalu aktualnie jest dyrektorem globalnym ds. rozwoju futbolu w FIFA. Jego najnowszym pomysłem jest zautomatyzować decyzje o spalonych. Technologia miałby wejść do futbolu już za rok, podczas Mistrzostw Świata w Katarze.


Na mundialu w 2022 roku będziemy mogli szybko podejmować decyzje w sprawie spalonych. Dzięki temu gra będzie rzadziej zatrzymywana. To coś, co można zarzucić systemowi VAR. Istnieje duża szansa, że w Katarze decyzje o spalonym będą automatyczne. Zobowiązałem się do zachowania tajemnicy, ale to będzie kolejne z wielkich wydarzeń w historii sędziowania - mówił tajemniczo Francuz.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy