TRENERZY
Dlaczego Jerzy Brzęczek śmieje się z ofert pracy w Ekstraklasie?
Jerzy Brzęczek/fot. golfnews.pl
16-07-2021 10:25 Anna Zaremba

Dlaczego Jerzy Brzęczek śmieje się z ofert pracy w Ekstraklasie?

Jerzy Brzęczek pozostaje bez zatrudnienia od 18 stycznia i chociaż minęło już pół roku, nie martwi się o swoją przyszłość. Były trener Biało-Czerwonych cierpliwie czeka na ofertę z jednej z lig, a jedną odrzuca.

 

Polskie piekiełko

Gdy w styczniu bieżącego roku prezes PZPN Zbigniew Boniek podjął nagłą decyzję o zwolnieniu Brzęczka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski, ale dla 50-latka była to swego rodzaju ulga. Dwa i pół roku pracy z kadrą, nie zawsze uzasadnionej krytyki, wyśmiewania ze względu na to, że jest wujkiem Kuby Błaszczykowskiego, musiały negatywnie odbić się na jego psychice.

 

Powrót do trenowania

W maju tego roku były selekcjoner przyznał, że „brakuje mu już adrenaliny” i chciałby ponownie zasiąść na ławce trenerskiej. Mówiło się o jego powrocie do Wisły Płock, czyli drużyny, dzięki której mógł objąć kadrę. Tak się jednak nie stało, a Nafciarzy prowadzi Maciej Bartoszek.

 

Choć do rozpoczęcia rozgrywek w polskiej lidze pozostało kilka dni, to wciąż bez trenera zostaje Zagłębie Lubin (ostatecznie trenerem został Dariusz Żuraw), ale Brzęczek na pewno nie zgodzi się na ich ewentualną propozycję. Dlaczego? Owszem Brzęczek chce znowu być trenerem, ale kategorycznie odrzuca pracę w Polsce. Ma dość hejtu, wylewania żali i bezpodstawnych ocen. Nie chce odnawiać i pogłębiać starych ran. Brzęczka na pewno broniły wyniki. Prowadził reprezentację od lipca 2018 roku do stycznia 2021. W tym czasie Polacy rozegrali 24 mecze: 12 wygrali, 5 zremisowali i 7 przegrali. Co więcej, wprowadził drużynę na EURO 2020 i to z pierwszego miejsca w grupie. Mimo to ciągle był krytykowany, a na kilka miesięcy przed turniejem został zwolniony, a jego miejsce zajął Paulo Sousa.

 

Kierunek Austria

Były selekcjoner ma konkretny plan i chce pracować za granicą. Brzęczek czeka na oferty z ligi austriackiej, gdzie występował jako zawodnik. Może to być trudny pomysł do zrealizowania, gdyż polscy trenerzy nie pracują w ligach silniejszych niż Ekstraklasa. Wyjątkiem może być Michał Probierz, który przez zaledwie 2 miesiące pracował w Arisie Saloniki. Epizod ten miał miejsce w sezonie 2012/13. Przypomnijmy, że Adam Nawałka po rozstaniu z reprezentacją także liczył na zagraniczny kontrakt, a skończyło się na krótkiej przygodzie w Lechu Poznań. Jedyną przewagą Brzęczka mogą być występy za granicą jeszcze w roli piłkarza. Grał tam przez 12 lat, do tego świetnie zna język i środowisko oraz mentalność tego narodu.

 

Oczywiście, były selekcjoner może dać sobie czas na zrealizowanie założonego planu, gdyż na brak środków do życia narzekać nie może.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy