LIGA KONFERENCJI
Dobra passa trwa! Śląsk Wrocław awansował do 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji
foto: Sport Onet
16-07-2021 13:05 Weronika Fląd

Dobra passa trwa! Śląsk Wrocław awansował do 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji

W czwartkowym (15.07) meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji, Śląsk Wrocław pokonał estońskie Paide Linnameeskond 2:0 (4:1 w dwumeczu) i awansował do kolejnego etapu.

 

Czwarta drużyna ubiegłego sezonu Ekstraklasy powiększyła zaliczkę z pierwszego spotkania po bramkach Janasika (41’) oraz Garcii (66’). Stworzyli sobie ponad pięć razy więcej sytuacji bramkowych, więc gdyby tylko wykazali się większą skutecznością - wynik mógłby być wyższy.

 

Nie ma jednak powodu, by narzekać. Pewna wygrana w dwumeczu, a teraz czas na przygotowania do drugiej rundy.

 

Zadowolony ze swoich podopiecznych był trener, Jacek Magiera.

 

 

 – Nie miałem wątpliwości, że awansujemy, że jesteśmy lepsi nie tylko na papierze, ale też na boisku. Dominowaliśmy w obu meczach, w pierwszym zabrakło nam skuteczności. Wiedzieliśmy, że te pierwsze spotkania takie będą, że jeszcze nie wszystko będzie funkcjonować, jak chcemy. W przerwie dzisiejszego meczu pokazywaliśmy zawodnikom statystyki, ale nie po to, aby im pokazać, że mamy w każdym elemencie przewagę, ale aby uczulić, że można dominować, stracić przypadkowego gola i przegrać mecz. Drużyna stanęła na wysokości zadania i cieszymy się, bo zrealizowaliśmy cel. Jutro zaczniemy przygotowania do pierwszego spotkania w Armenii. Chcemy grać jak najwięcej meczów, a to oznacza, że chcemy awansować do kolejnej rundy, a później do następnej.

 

Śląsk zmierzy się z armeńskim FC Ararat. Mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji zaplanowane są na 22 oraz 29 lipca.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy