LIGUE 1
Dobry występ Majeckiego - czy podbije Ligue1?
Radosław Majecki w barwach Legii Warszawa/foto: crownmedia.pl
22-04-2021 13:13 Hubert Duplaga

Dobry występ Majeckiego - czy podbije Ligue1?

Jak na razie, to Ligue1 podbija Majeckiego. Dopiero piąty występ w sezonie, kiedy mamy już kwiecień, to nie jest raczej to, czego oczekiwał. Radosław Majecki odchodził z Ekstraklasy jako najdrożej sprzedany zawodnik. Rzeczywistość okazała się szorstka. Trudności ze znalezieniem miejsca w składzie przez bramkarza w młodym wieku nie jest jednak niczym nadzwyczajnym. Majecki ma 21 lat - i wszystko przed sobą.

Legia Warszawa bramkarzami stoi

Majecki to kolejny golkiper z Legii, który wyjechał na zachód. Mamy Fabiańskiego, Szczęsnego, Boruca - po prostu szkolenie bramkarzy nam wychodzi, a piłkarze na innych pozycjach często mogą pomarzyć o takiej karierze (choc powoli ten trend ulega zmianie), jaką mają przedstawiciele najbardziej zadziwiającej mnie pozycji na boisku. Facet stoi na bramce, walą w niego przez cały mecz, rzuca się im pod nogi, kopią go po twarzy i po rękach, ale w sumie to lubi, w sumie dobrze też za to płacą. Dla mnie ewenement. Jednak jeśli chcesz zrobić karierę, a jesteś Polakiem, zostań bramkarzem. Będzie łatwiej. Najdroższy dotąd transfer z rodzimej ligi? Właśnie Majecki - 7 milionów euro, plus bonusy i 10% od przyszłego ewentualnego transferu - godziwe warunki, uznała Legia Warszawa w styczniu 2020 roku. Potem przyjęła jeszcze Majeckiego na wypożyczenie do końca sezonu, żeby rozegrał do końca swój drugi sezon w Ekstraklasie.

 

Kwota 7 mln za bramkarza rezerwowego to suma niedostępna dla wszystkich klubów z Ekstraklasy, oraz dla większości zespołów ze wschodniej części Europy. Dla zachodnich klubów - nic specjalnego. Majecki ma trenować, uczyć się, starć - i w końcu wejść do bramki Monaco na stałe. Nie jest to wcale łatwe zadanie - jego pobyt w stolicy hazardu trwa niecały rok, więc wszyscy musimy zachować względny spokój. Lewandowski też musiał powalczyć o miejsce w składzie. 


 

Majecki ma o tyle łatwiej, że Polacy mają wyrobioną już pewną markę na świecie. I tak - jest to zasługa najlepszego świata według FIFA - i temu zaprzeczyć nie można. Znaczy można, ale byłoby to kompletnie bez sensu. Ponadto Polscy bramkarze od dłuższego czasu są uznawani w Europie za conajmniej solidnych. Fabiański, Szczęsny, Dudek, Drągowski - zdolni koledzy po fachu, z tego samego kraju, to dla większość dyrektorów sportowych pewien wyznacznik poziomu. Kojarzenie Polski z dobrymi bramkarzami trwa - dzieki dobrej postawie wyżej wymienionych - a Majeckiemu trzeba życzyć, by spokojnie, ale konsekwentnie, wchodził w buty starszych kolegów

 


Występ w meczu z Olympique Lyon to świetna motywacja do dalszej pracy. Mam nadzieję, że takiej motywacji Majecki jednak nie potrzebuje. Mam nadzieję, że jeśli nie będzie grał w klubie - nadal będzie sukcesywnie pracował na treningach. Że zwyczajnie się nie podda, i nie wróci po trzech latach do Ekstraklasy z nabitym portfelem, jakimś tam doświadczenie i poczuciem, że spróbował, ale w sumie to nie żałuje, bo „było fajnie”.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy