CIEKAWOSTKI
„Fakt” informuje: Boniek podczas drugiej kadencji wypłacił sobie 1.5 mln premii
06-07-2021 12:57 Weronika Fląd

„Fakt” informuje: Boniek podczas drugiej kadencji wypłacił sobie 1.5 mln premii

Magazyn „Fakt” dotarł do informacji, jakoby Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, wypłacił sobie 1 500 000 złotych za sukcesy sportowe reprezentacji Polski.

 

 

W przeciągu drugiej kadencji prezesa PZPN, polska kadra awansowała na EURO 2016 oraz 2020, a także mundial 2018. Boniek, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, zrzekł się pobierania comiesięcznej pensji. Korzystał jednak ze służbowej karty płatniczej bez limitu oraz wynajętego przez PZPN mieszkania w Warszawie.

 

Nie zmienia to faktu, że wypłacone premie są równe 31 250 zł/msc. Tu pojawia się pytanie, czy w przypadku takiego stanowiska, jest to dużo? Za kadencji Bońka wizerunek PZPN mimo wszystko uległ poprawie.

 

Następcy, kandydujący na miejsce Zibiego – Cezary Kulesza i Marek Koźmiński – nie będą musieli od początku martwić się o finanse – w „kasie” związku, Boniek zostawił ok. 300 mln zł.

 

 

Wybory na nowego prezesa PZPN zaplanowano na 18 sierpnia.

 

AKTUALIZACJA: PZPN bardzo szybko zdementował te pogłoski (więcej TUTAJ). Nie wiemy jeszcze, czy Boniek będzie żądał przeprosin lub odszkodowania od gazety (a zdarzało mu się to w przeszłości).

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy