BUNDESLIGA
Fatalne zdarzenie na treningu Wolfsburga! Bartosz Białek odniósł poważna kontuzję
Bartosz Białek w barwach VfL Wolfsburg/foto: Getty Images
28-04-2021 18:07 Hubert Duplaga

Fatalne zdarzenie na treningu Wolfsburga! Bartosz Białek odniósł poważna kontuzję

  • Znamy już oficjalne stanowisko klubu - Bartosz Białek zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie. Czeka go więc dłuższy rozbrat z piłką.
  • Jak doszło do zdarzenia? Bartek podczas treningu po prostu - padł na murawę. Trudno powiedzieć, co było przyczyną - w takich sytuacjach lubimy mówić, że piłkarz jest przeforsowany, źle się odżywia - bawić w sepcjalistów - jedno jest pewne - kontuzja to ogromny pech młodego zawodnika, a zmierzyć się z nią - będzie musiał on sam.

Dobre wieści

Niedawno na antenie „Prawdy Futbolu” Zbigniew Boniek wyznał, że niemal całą piłkarską karierę nie miał więzadła krzyżowego, o czym dowiedział się kilka lat temu, po rezonansie magnetycznym. To dobry omen - kontuzja to nie wyrok.Bartosz Białek ma młody organizm i wielkie umiejętności. Młodzi zawodnicy bardzo często boją się stracić choćby tydzień, bo przecież w tym czasie wydarzy się tyle, że już tego nie nadrobią. Nic bardziej mylnego. Czasami kontuzja może spowodować rozwój kariery - zawodnik ma czas na przemyślenia, poukładanie innych spraw i spojrzenie na dotychczasowe postępowanie. Czasami warto się zatrzymać, szkoda że Bartka zmusza do tego tak feralna kontuzja. 

 

Teraz czeka go operacja, bo popołudniowe wyniki badań dały jasny obraz zdarzenia - więzadło jest zerwane. Dzisiaj zawodowi sportowcy nie ryzykują gry bez zabiegu. Zbyt dużo kosztują, choć napastnik Wolfsburga przyszłość ma dopiero przed sobą.Pytanie, czy po wielomiesięcznej przerwie Wolfsburg nadal będzie na niego liczył. Niemieckie kluby mają na punkcie kontuzji „świra”. Transfer Roberta Gumnego, który jednak ostatecznie trafił do Bundesligi, monitorowano dłuższy czas. Doszło nawet do sytuacji, że zawodnik nie przeszedł testów medycznych pomyślnie, właśnie przez długotrwały uraz. Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, i po pewnym czasie wyjechał z Poznania do Niemiec.W kraju, gdzie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, Bartosz Białek zapewne będzie odczuwał presję, w związku z ewentualnym powrotem do gry i pełnej dyspozycji. Każde wypożyczenie będzie dla niego krokiem w tył.Trzeba być jednak dobrej myśli. Po podobnych kontuzjach do piłki wracali m.in. Arkadiusz Milik czy Ronaldo (Brazylijczyk). 

 

VfL Wolfsburg zapłacił za byłego zawodnika Zagłębia Lubin 5 mln euro. Białek szybko zadomowił się w drużynie, a także w składzie meczowym. 24 występy i 2 bramki to jak na debiutancki sezon - wynik przyzwoity. Szkoda, że na tym teraz się skończy. Czas pokaże, czy Bartek wygra z kontuzją. Trzymamy kciuki.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy