PREMIER LEAGUE
Guardiola chwali swojego zawodnika: „jest moim ulubionym graczem”
Eric Garcia na treningu Manchesteru City/foto: eurosport.com
26-04-2021 10:41 Hubert Duplaga

Guardiola chwali swojego zawodnika: „jest moim ulubionym graczem”

Saga transferowa Erica Garcii trwa. Młody hiszpański defensor stoi na rozdrożu. Jego kontrakt wygasa w czerwcu tego roku, a w lipcu będzie już wolny graczem - bez wiążącej umowy. Barcelona rzekomo obiecała mu kontrakt, natomiast kwestią sporną po kilku miesiącach okazały się pieniądze - Blaugrana zmniejszył kwotę wynagrodzenia, bez wcześniejszych ustaleń z zawodnikiem. 

 

Obecny klub Erica Garcii został odpowiednio wcześniej poinformowany i nie robi problemów w związku z ewentualnym, i chyba nieuchronnym. odejściem do Hiszpanii. Wychowanek FC Barcelony już przez dłuższy okres wykazuje chęć odejścia do stolicy Katalonii.

 

Co na to Pep Guardiola? Trener Manchesteru City nie jest zdziwiony takim obrotem spraw. 

 

Eric Garcia to jeden z moich ulubionych zawodników. Chciałbym mieć piętnastu takich graczy w drużynie. On zawsze myśli o zespole i ma odpowiednie nastawienie - zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Cały czas pomaga sztabowi trenerskiemu” - powiedział szkoleniowiec The Citizens.

 

Guardiola: „Garcia przejdzie do Barcelony”

 

„Garcia będzie grał w niesamowitym zespole. Teraz większość czasu spędza na ławce, ale myślę, że dołączy do FC Barcelony. To nie jest łatwa sytuacja, ale tak to się przedstawia” - zakończył Pep.

 

Eric Garcia jest Barcelonie potrzebny od zaraz. Jego transfer w styczniu (mówiło się o 8 mln euro za zawodnika) zablokowały przyspieszone wybory prezydenckie, a także zatrzymanie ówczesnego prezydenta - Josepa Bartomeu. Kandydaci na prezesa Barcy nie potrafili dojść do porozumienia, czy piłkarz jest potrzebny od zaraz, od lipca, czy może w ogóle - i transfer został zablokowany. Tym samym Garcia stracił rok, a teraz Blaugrana wymaga od niego zmiejszenia kwoty wynagrodzenia, na które wcześniej się już umówili. Typowy transfer Barcelony - saga, zmieniszanie wynagrodzenia, stawianie zawodnika pod ścianą. Nic przyjemnego.

 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy