REPREZENTACJE
Jaki gest pokazał Glik? Taki, który nie ma nic wspólnego z rasizmem!
fot. Footy Accumulators/tt
14-09-2021 07:38 Hubert Duplaga

Jaki gest pokazał Glik? Taki, który nie ma nic wspólnego z rasizmem!

Sprawę Glika mamy niemal wyjaśnioną, a komisja UEFA raczej nie przychyli się do negatywnego nastawienia piłkarzy reprezentacji Anglii do Kamila Glika i ich absurdalnych zarzutów o rasizm kierowany w stronę Walkera. Jedno, co się zgadza to kłótnia i przepychanki pomiędzy wymienioną dwójką. Reszta to domniemania i szukanie dziury w całym. Dlaczego?

 

Po pierwsze dlatego, że Kamil Glik nie jest rasistą. I tutaj można byłoby skończyć pisanie i się rozejść. To jednak za mało, bo sprawy przybrały nieoczekiwany obrót. Zachowanie Glika zostało zgłoszone sędziemu, a ten miał odnotować „zeznania” Anglików w protokole meczowym - z tego względu sprawa była tak poważna i trafiła do komisji UEFA.

 

Była, ponieważ dziś wiemy, że rzekomy „monkey gesture” („gest naśladujący małpę” - przyp. red.) to była nadinterpretacja Maguire’a. Obrońca Manchesteru dopatrzył się rasizmu wobec swojego śniadego kolegi (Walkera) w geście „otwierania i zamykania dłoni”, który informuje odbiorcę, że ten mówi zbyt dużo i niekoniecznie na temat. To gest uniwersalny, i nierzadko stosowany. Jose Mourinho bardzo często w taki sposób uciszał, a raczej prowokował piłkarzy, trenerów i kibiców drużyny przeciwnika.

 

- Znam Glika od lat. Trzeba być naprawdę idiotą, żeby oskarżać go o takie sprawy - tak zajście skomentował Mateusz Borek.

 

Glik jest jednym z najbardziej egalitarnych zawodników, nie ma dla niego znaczenia, czy musi wejść w starcie z białym, czarnym, żółtym czy Indianinem. Cała ta szopka znajdzie swój finał już niedługo, niemniej jednak - niesmak pozostał. Czyżby Anglicy nie lubili remisować z Polską? ;) 

 


Sam Kamil Glik mówił, że „to była zwykła przepychanka”.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy