EKSTRAKLASA
Jakub Błaszczykowski o kontrowersyjnej cieszynce, słowach Bońka i zakończeniu kariery
Jakub Błaszczykowski i Zbigniew Boniek/foto: Polsat Sport
17-05-2021 17:17 Weronika Fląd

Jakub Błaszczykowski o kontrowersyjnej cieszynce, słowach Bońka i zakończeniu kariery

Po niedzielnej Multilidze, w której Wisła Kraków zmierzyła się z Piastem Gliwice, Jakub Błaszczykowski, kapitan Białej Gwiazdy, a zarazem jej właściciel i prezes udzielił szczerego wywiadu w rozmowie z dziennikarką Canal+Sport.

 

W przegranym spotkaniu z Lechem Poznań, jedyną bramkę dla Wisły strzelił właśnie Błaszczykowski, po czym pobiegł ją celebrować nie z trenerem, a z jego asystentem – legendą Białej Gwiazdy, Kazimierzem Kmiecikiem. Dołączył do nich Rafał Boguski, który odchodzi z klubu. Po tym wydarzeniu dość mocno zawrzało w sieci, ze względu na zignorowanie trenera Petra Hyballi. Skomentował to również prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

 

- "Jeśli Kuba chce zwolnić szkoleniowca, może to zrobić, a nie krzyżować go w transmisji" – stwierdził.

 

Sam zainteresowany odniósł się do zdania prezesa.

 

- U nas są ludzie zarządzający klubem i oni decydują o takich sprawach. Równie dobrze mógłbym wspomnieć słynne osiem sekund. – nawiązał do słynnej już ciszy Roberta Lewandowskiego na pytanie o taktykę po meczu z Włochami w Lidze Narodów (jeszcze za trenera Brzęczka).

 

O stanie polskiej piłki

Błaszczykowski nie szczędził gorzkich słów, oceniając stan „naszego podwórka” przez pryzmat działań PZPN.

 

- Wróciłem tu 2,5 roku temu i wiele już widziałem. Naprawdę, musimy się skupić, by piłka szła do góry. Wszyscy wiemy, że w następnym sezonie tylko Legia zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, reszta drużyn w Lidze Konferencji. Nad tym warto się skupić, to jest dobro polskiej piłki. Prezes mówił, że nie od niego zależy piłka klubowa. Natomiast warto zastanowić się, kto daje licencje, kto karze kluby za korupcję? Możemy zrzucać odpowiedzialność, ale nie o to chodzi, ale żeby zbudować coś dobrego. Ja pełniąc taką funkcję, bardziej skupiłbym się na tym, żeby pomagać klubom, jednoczyć. – pytał i zastanawiał się pomocnik.

 

Błaszczykowski zauważył również, że odkąd, jak sam stwierdził, zaryzykował swoje pieniądze i swój wizerunek dla klubu, prezes PZPN ani razu nie zainteresował się „co u nich”.

 

Koniec kariery?

Błaszczykowski szczyt swojej kariery ma już za sobą, jednak nie zmienia to faktu, że z pewnych rzeczy się nie wyrasta. Jego dyspozycję podważył Boniek, twierdząc, że „prezentuje 30 procent poziomu zawodnika z czasów świetności" oraz, że "powinien zamienić strój piłkarza, na marynarkę i krawat właściciela". Były zawodnik reprezentacji Polski błyskotliwie odbił przysłowiową piłeczkę.

 

- Po pierwsze prezes Boniek powinien zrobić wszystko, żeby tyle nie wystarczało na Ekstraklasę, ale to jest naszym wspólnym celem, wszystkich ludzi pracujących dla polskiej piłki – przyznał. – Z tego, co wiem, prezes chce już kilka lat kończyć moją karierę, ale ja ją zaczynałem i ja ją zakończę. Ta decyzja będzie należeć tylko do mnie, nie do pana Bońkaskwitował całą swoją wypowiedź.

 

Czy z takim podejściem Błaszczykowski będzie chciał kiedyś „wskoczyć” na stanowisko obecnie zajmowane przez Zbigniewa Bońka?

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy