SERIE A
Jorge Mendes uruchomił transferowe domino. Pierwszy letni transfer AS Romy to doświadczony bramkarz
fot. Anna Nessi, CC BY-SA 3.0 GFDL, via Wikimedia Commons
13-07-2021 23:47 Hubert Duplaga

Jorge Mendes uruchomił transferowe domino. Pierwszy letni transfer AS Romy to doświadczony bramkarz

Portugalski szkoleniowiec zaczyna przemeblowanie w Rzymie. Jeśli mu się uda, zostanie bohaterem. Jeśli nie, skończy tak, jak zwykł kończyć ostatnimi czasy, czyli na bruku. Remont przestarzałej Romy rozpoczął od wymiany bramkarza. Nowym zawodnikiem Giallorossich został Rui Patricio.

 

Transfer zamknął się w kwocie ok. 11 mln euro (+ zmienne) - tak podaje Fabrizio Romano, a także Sky Sports. 33-letni bramkarz ma być głównym kandydatem do obsadzenia swojej pozycji. Sprowadzenie portugalskiego goalkeepera spowodowane jest przejściem Pau Lopeza do Marsylii. Hiszpan zamienił Włochy na Francję, ponieważ w ostatnim czasie doskwierały mu urazy, m.in. kłopoty z plecami, co przełożyło się na brak regularnej gry.

 

Ostatecznie Lopez został wypożyczony do Olympique Marsylia z opcją wykupu po zakończeniu sezonu 2021/22. Mamy nadzieję że 26-latek wróci do dobrej dyspozycji, a OM (a także Arek Milik) zaprezentuje się w rozgrywkach Ligue 1 co najmniej solidnie.

 

Do Wolverhampton, które opuścił przed momentem Rui Patricio powędruje Jose Sa z Olympiakosu. Jose Sa to były rezerwowy bramkarz FC Porto, a więc także Portugalczyk. Co łączy tych dwóch goalkeeperów i Mourinho? Wszyscy trzej mają podpisane kontrakty z Gestifute, czyli mówiąc dosłownie ze sławnym Jorge Mendesem. Przynajmniej wiemy, kto w piłce pociąga za sznurki. 

 

Wracając do Romy i Mourinho: Portugalczyk ma sporo do zrobienia, bo w ostatnim czasie gra piłkarzy ze stołecznego klubu nie porywała (eufemizm). Patricio w bramce to pewność i doświadczenie. W poprzednim sezonie wystąpił w 37. meczach Premier League, a podczas Euro 2020 zagrał w 4 spotkaniach reprezentacji Portugalii.

 

Rui Patricio i Jose Mourinho/fot. AS Roma/tt

 

Jose Mourinho jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę z nim współpracować i zrobię co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi - powiedział Patricio o swoim nowym szkoleniowcu. Oby takie samo nastawienie towarzyszło doświadczonemu bramkarzowi po pierwszym i każdym kolejnym sezonie spędzonym w Seria A.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy