SERIE A
Juventus wyrzucony z Serie A? Jest ultimatum w związku z Superligą
Juventus zostanie wyrzucony z Serie A?/foto: apnews.com
11-05-2021 07:00 Marcin Boniecki

Juventus wyrzucony z Serie A? Jest ultimatum w związku z Superligą

 

  • Prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) ostrzegł, że jeśli Juventus nie wycofa się z Superligi, zostanie wyrzucony z Serie A. “Szkoda byłoby mi kibiców, ale takie są zasady i obowiązują wszystkich.” – powiedział Gabriele Gravina.


 

Superliga to projekt autorstwa 12 najbogatszych klubów w Europie, które chciały stworzyć własne rozgrywki, będące alternatywą dla europejskich pucharów. Po fali krytyki w ciągu kilku dni z rozgrywek wycofało się dziewięć spośród tych zespołów. Zaangażowane w niego są jeszcze tylko Juventus, Real Madryt i FC Barcelona.


 

“Zasady są jasne. Jeśli Juventus będzie nadal częścią Superligi, kiedy rozpocznie się następny sezon, nie będzie mógł uczestniczyć w Serie A. Mam nadzieję, że to się wkrótce skończy" - podkreślił prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej w rozmowie ze stacją radiową "Kiss Kiss" w Neapolu.


 

Do Superligi pierwotnie dołączyło sześć angielskich zespołów (Liverpool, Arsenal, Tottenham, Manchester United, Man. City oraz Chelsea), trzech hiszpańskich gigantów (Real Madryt, Atletico i Barcelona), a także trzy włoskie drużyny – AC Milan, Inter i Juventus.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy