ZAWODNICY
Kamil Grosicki jest już w Warszawie i przygotowuje się do meczów reprezentacji
fot. Getty
15-03-2021 17:46 Anna Zaremba

Kamil Grosicki jest już w Warszawie i przygotowuje się do meczów reprezentacji

Rzecznik PZPN – Jakub Kwiatkowski opowiedział na kanale Prawda futbolu o szczegółach przygotowań Kamila Grosickiego.

 

32-latek dostał powołanie od Paulo Sousy na 3 najbliższe spotkania Biało-Czerwonych. Decyzja trenera może dziwić, albowiem skrzydłowy nie może liczyć na regularną grę w Premier League. W obecnym sezonie wystąpił zaledwie w 3. meczach na 29 możliwych i zaliczył 1. asystę. Ostatnio Grosik występował w zespole U23. Dużo mówiło się o jego przenosinach do Polski, a wśród wymienianych klubów była między innymi Legia Warszawa, ale do transferu ostatecznie nie doszło.

 

Jego powołanie wyjaśnia rzecznik PZPN:

 

„On jest od soboty w Warszawie. W piątek zagrał w rezerwach WBA, a potem wsiadł w samolot i przyleciał do Polski. Można powiedzieć, że dla niego zgrupowanie się już zaczęło” – zdradził Kwiatkowski.

 

Grosicki ciężko trenuje, by być gotowym na najbliższe spotkanie z Węgrami, które zostanie rozegrane 25 marca.

 

„On nie przyleciał do Warszawy, by chodzić po różnych miejscach. Galerie i kasyna są zamknięte. On po prostu ma treningi. Jest dwóch specjalistów przygotowanie fizycznego, których Paulo Sousa przywiózł ze sobą. Grosicki praktycznie codziennie ma mieć treningi po to, by nie wypaść z rytmu. Trenerzy z bliska mogą zobaczyć, w jakiej jest dyspozycji fizycznej” - powiedział.

 

Szczecinian bardzo ucieszył się, gdy sztab trenerski złożył mu tę propozycję. Turbogrosik był bardzo chętny na przyjazd do ojczyzny. Po rozmowach z przedstawicielami West Bromwich Albion od razu udał się do Polski. Zawodnik ma być objęty reżimem sanitarnym i mieć zapewnione doskonałe warunki do treningów.

 

 „Ja rozmawiałem z "Grosikiem" po jego konsultacjach z Paulo Sousą, gdy selekcjoner powiedział mu, że da mu szansę. Wtedy Grosicki do mnie zadzwonił i przyznał, że dostał tlen. Więc wiemy, jak dla niego ważna jest reprezentacja. Miejmy, że ten tlen do czegoś mu się przyda” – dodał.

 

Rzecznik PZPN powiedział na koniec, że oczywiste jest, że Kamil nie jest gotowy na 90 minut gry, ale jest piłkarzem, który może dać wiele dobrego drużynie po zmianie w końcówce spotkania. Marcowe zgrupowanie jest dla niego kluczowe. To właśnie wtedy Sousa zdecyduje, czy pomocnik pojedzie na obóz przygotowawczy przed EURO.

 

Czy powołanie zawodnika, który nie gra w klubie jest dobrym wyborem? Może Kowal miał rację... Zobaczymy już 25 marca. Do zobaczenia przed telewizorami. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy