REPREZENTACJE
Kibice Anglii wygwizdali swoich piłkarzy za klękanie przed meczem. „Będziemy klękać przed każdym spotkaniem na Euro 2020”
Anglicy klęczą przed meczem/foto: bylinetimes.com
07-06-2021 06:14 Marcin Boniecki

Kibice Anglii wygwizdali swoich piłkarzy za klękanie przed meczem. „Będziemy klękać przed każdym spotkaniem na Euro 2020”

Mecz Anglii z Rumunią zakończył się zwycięstwem Anglików 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Marcus Rashford. Jednak nie to było powodem dyskusji pomeczowej.

 

Jak wszyscy pewnie wiemy, Anglicy po śmierci George’a Floyda wprowadzili zwyczaj przyklękania na jedno kolano przed wszystkimi meczami Premier League. Na taki sam ruch zdecydowała się ich reprezentacja.

 

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate zapowiedział, że Anglicy będą wykonywać taki gest przez całe EURO. 

 

„Nie możemy udawać, że to nie miało miejsca, muszę porozmawiać z zespołem na ten temat. Niektórzy kibice chyba sądzą, że to polityczny manifest. To nieprawda, chodzi o wspieranie się nawzajem. Mamy czarnoskórych zawodników w drużynie stąd takie zachowanie” - wyjaśnił Southgate. 

 

„Będziemy klękać również podczas finałów mistrzostw Europy, to będzie nasz znak wzajemnego szacunku. Nie chcemy więcej o tym mówić, skupmy się na piłce” - dodał.


Reprezentacja Anglii pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy rozegra 13 czerwca z Chorwacją na Wembley. O historii reprezentacji, ich nadziejach na sukces i analizie możecie przeczytać TUTAJ.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy