BUNDESLIGA
Kimmich z nowym kontraktem. Nagelsmann ma na niego specjalny plan?
Kimmich podpisał umowę z Bayernem do końca czerwca 2025 roku/fot. bayernmonachium/ig
23-08-2021 16:29 Hubert Duplaga

Kimmich z nowym kontraktem. Nagelsmann ma na niego specjalny plan?

Już od pewnego czasu media donosiły o możliwości przedłużenia kontraktu zawodnika kadry Niemiec z Bayernem. Joshua Kimmich przedłużył swoją umowę do 30 czerwca 2025 roku. 

 

Celem Bayernu w tym okienku transferowym są nie tyle same transfery, ile właśnie przedłużanie umów z kluczowymi zawodnikami. Do takich z pewnością zalicza się właśnie uniwersalny środkowy pomocnik. 

 

Najważniejszym powodem przedłużenia mojej umowy z Bayernem jest to, że tutaj mogę cieszyć się moją pasją każdego dnia. Mam zespół, z którym mogę osiągnąć wszystko - mówił w wywiadzie dla oficjalnej strony Bayernu Monachium Kimmich.

 

Nowa umowa będzie obowiązywać cztery sezony. Jej podpisanie miało być ogłoszone kilka dni wcześniej, ale zbiegło się ze śmiercią legendy Bayernu, Gerda Mullera. Wobec tego zdecydowano się informację przekazać po kilkudniowej żałobie i również w taki sposób uczcić pamięć o wielokrotnym rekordziście Bundesligi, zwanym „Bombardierem”. 

 

Kimmich przy okazji udzielił wywiadu dla klubowej strony internetowej. Co powiedział?

Wielu kolegów z drużyny stało się moimi prawdziwymi przyjaciółmi. Właśnie dlatego zacząłem grać w piłkę nożną - aby po prostu mieć z tego radość - komentował podpisanie nowej umowy.

 

Nie widzę jeszcze końca swojego rozwoju i jestem przekonany, że w ciągu najbliższych lat w Bayernie wciąż będzie on możliwy. Poza tym moja rodzina dobrze się tutaj czuje - mówił pomocnik.

 

Monachium stało się moim drugim domem. Takiej kombinacji, jaką mamy tutaj, nie da się znaleźć nigdzie indziej na świecie - zakończył zawodnik Bayernu.

 

Nowa (stara) rola?

Nowy szkoleniowiec Bayernu Monachium, Julian Nagelsmann widzi reprezentanta Niemiec w środku pola. Czasy gry na prawej obronie, zdaje się, odeszły w niepamięć. 

 

Może to i lepiej, bo Kimmich na ogromny potencjał, potrafi rozgrywać piłkę, zwalniać i przyśpieszać akcje w odpowiednich momentach. 

 

Na pozór wydaje się, że są to umiejętności prozaiczne, jednak na dłuższą metę - to właśnie dzięki temu Xavi i Iniesta byli na topie przez tak długi okres. Decydowali o grze zespołu, to przez ich nogi przechodziła niemal każda piłka w fazie budowania akcji. W takiej roli można oglądać Kimmicha bez końca. Oby jak najdłużej mógł współpracować z Lewandowskim.

 

Joshua Kimmich w Bayernie rozegrał 264 mecze. Zdobył 30 goli i zaliczył 73 asysty.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy