COPA AMERICA
Kolumbia nie będzie współgospodarzem Copa America 2021. Powodem są protesty w kraju
Kolumbia nie będzie gospodarzem Copa America 2021/foto: PAP/EPA
21-05-2021 13:55 Hubert Duplaga

Kolumbia nie będzie współgospodarzem Copa America 2021. Powodem są protesty w kraju

Kolumbia, razem z Argentyną, miały być gospodarzami turnieju mistrzostw Ameryki Południowej. Nic z tego. Z powodu zamieszek i akcji protestacyjnych w kraju zdecydowano o organizacji turnieju w innym kraju. Kolumbia prosiła o przeniesienie rozgrywek o kilka miesięcy, ale CONMEBOL nie wyraził na to zgody, być może obawiając się o niestabilny politycznie kraj.

 

W Kolumbii protesty przeciwko władzy trwają od kwietnia. Dotyczą głównie polityki prowadzonej przez prezydenta kraju w dziedzinach takich jak ochrona zdrowia, edukacja i bezpieczeństwo. Bilans zamieszek? 15. osób straciło życie. Zablokowane drogi (w ponad 16, z 32 prowincji), i kolejne duże protesty zapowiedziane przez związkowców na 26 i 28 maja. Nie wiadomo, jak potoczą się losy protestów, ale nie ma sensu grać w kraju, który nie radzi sobie ze swoimi wewnętrznymi problemami. 

 

Argentyńska federacja informuje, że jest w stanie przeprowadzić całe mistrzostwa, bez pomocy innego kraju. CONMEBOL nie podjął jeszcze decyzji co do drugiego gospodarza, a czasu jest coraz mniej. Mistrzostwa rozpoczynają się już 13 czerwca.

 

Ciekawostką jest fakt, że gdyby dwa kraje były gospodarzami mistrzostwa Ameryki Południowej - byłby to pierwszy taki przypadek w 105-letniej historii turnieju. Wiele wskazuje jednak na to, że odbędzie się w całości właśnie w Argentynie.

 

W turnieju ma wystąpić zaledwie 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. W jednej z nich znajduje się Kolumbia, Brazylia, Ekwador, Peru i Wenezuela, a w drugiej Argentyna, Chile, Paragwaj i Urugwaj.

 

Finał zaplanowany jest na 10 lipca, ale miejsce jego rozegrania musi ulec zmianie. Pierwotnie była to Barranquilla w Kolumbii. Obrońcą tytułu jest Brazylia, która wygrała w 2019 roku. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy