EURO 2020
Mancini jak jasnowidz. Przewidział wygraną Włoch. Chiellini: „Myśleliśmy, że oszalał”
Mancini i Chiellini z trofeum mistrzów Europy/fot. Nazionale Italiana/tt
12-07-2021 12:02 Hubert Duplaga

Mancini jak jasnowidz. Przewidział wygraną Włoch. Chiellini: „Myśleliśmy, że oszalał”

Robert Mancini pojawił się w reprezentacji Włoch w 2018 roku. W drużynie panował chaos, a morale były osłabione. Włochy, podobnie jak kadra Holandii, nie pojechały na Mistrzostwa Świata w Rosji. Nikt nie spodziewał się, że tak szybko wrócą na właściwe tory. Ba, że wrócą na piedestał, do ścisłego topu drużyn w Europie, a także na świecie! 

 

Mancini oszalał, chce wygrać Euro, a nawet nie było nas na mundialu... 

 

Paradoksalnie, początkowo myśleliśmy, że oszalał, bo powiedział nam, że powinniśmy sobie wbijać do głowy, że wygramy Euro. I co? Udało mu się stworzyć drużynę, która dotarła do finału - mówił Chiellini w wywiadzie dla UEFA.com po meczu z Hiszpanią.

 

Chiellini to wiekowy zawodnik. Stara włoska szkoła. Piłka może przejść, zawodnik niekoniecznie. 

 

W sierpniu będę miał 37 lat. Ale każde zwycięstwo smakuje mi tak samo jak wtedy, gdy miałem 21. A może nawet bardziej, gdy sobie człowiek uświadomi, jakie to było trudne i co za tym stoi - zakończył Chiellini.

 

Mancini dla Sky Sport Italia po meczu finałowym Euro 2020 mówił tak:

 

Nie mam słów dla tych chłopaków. To wspaniała grupa. Dzisiejszy mecz nie był łatwy, na początku szło nam bardzo ciężko, ale potem zdominowaliśmy rywala. Ten zespół urósł niesłychanie, a jeszcze czuję, że może być lepszy. Cieszymy się wraz ze wszystkimi Włochami.

 

Podsumowując, trener mistrzów Europy zaznaczył, że szkoda mu Anglików, bo w karnych trzeba mieć trochę szczęścia. A moim zdaniem trzeba umieć to robić, a szczęście? Szczęście trzeba mieć zawsze, ale ono sprzyja lepszym, czyli w tym wypadku reprezentacji Italii.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy