REPREZENTACJE
Mecze Polaków w 2021. Kiedy i z kim gra Polska? Terminarz spotkań kadry
Reprezentacja Polski/fot: Cyfrasport
09-07-2021 11:10 Anna Zaremba

Mecze Polaków w 2021. Kiedy i z kim gra Polska? Terminarz spotkań kadry

Po słabym występie na Euro 2020 Biało-Czerwonych czeka 7 spotkań w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Czy Paulo Sousa pokaże swój kunszt trenerski i Polacy pojadą na mundial?

 

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022

22. turniej mistrzostw świata odbędzie się za rok w Katarze. Będą to pierwsze zawody tego typu rozegrane na Bliskim Wschodzie i pierwsze w kraju islamskim. Rekordów jest więcej, bowiem nadchodzący mundial zostanie rozegrany jesienią (ze względu na warunki klimatyczne – temperaturę). Mecz otwarcia odbędzie się 21 listopada, a finał 18 grudnia 2022 roku. W rozgrywkach wezmą udział 32. drużyny, które zmierzą się ze sobą na 8. arenach w 5. miastach. Zobaczymy, jak nowa formuła rozgrywek wpłynie na postawę zawodników, a jednocześnie na całe widowisko.

 

Kwalifikacje do Mundialu w Katarze

W eliminacjach bierze udział 55 reprezentacji narodowych, które zostały rozlosowane do 10 grup. W każdej z nich umieszczono 5 lub 6 zespołów. Gwarancję występów na mundialu mają liderzy grup, a 10 drużyn, które po fazie grupowej zajmą 2. miejsce oraz 2 zespoły, które zwyciężyły w swoich grupach w Lidze Narodów (jednocześnie nie zajęły odpowiedniego miejsca w eliminacjach) zawalczą w barażach o pozostałe 3 miejsca.

 

Kiedy gra reprezentacja Polski?

Polacy znaleźli się w grupie I razem z: Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. Po 3. spotkaniach mamy na swoim koncie 4 punkty i zajmujemy dopiero 4. miejsce, czyli bardzo odległe pod względem awansu. Ulegliśmy Anglikom 1:2, zremisowaliśmy z Węgrami 3:3 oraz pokonaliśmy Andorę 3:0.

 

Grupa I w eliminacjach do mistrzostw Świata 2022

 

Teraz przyszedł czas na kolejne spotkania, które mogą odmienić naszą sytuację w tabeli. Oto terminarz (wszystkie mecze o 20:45):

 

  • 2 września, Polska vs Albania. PGE Narodowy
  • 5 września, San Marino vs Polska. San Marino Stadium
  • 8 września, Polska vs Anglia. PGE Narodowy
  • 9 października, Polska vs San Marino. PGE Narodowy
  • 12 października, Albania vs Polska. Air Albania Stadium
  • 12 listopada, Andora vs Polska. TBA
  • 15 listopada, Polska vs Węgry. TBA

 

Myślę, że dopiero po tych spotkaniach będzie można jednoznacznie ocenić powołanie Paulo Sousy na selekcjonera reprezentacji Polski. Zakwalifikowanie na mistrzostwa świata będzie na pewno ogromnym sukcesem.
 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy