PRIMEIRA LIGA
Miłość (nie) od pierwszego wejrzenia. Ronaldo wraca do Sportingu
05-02-2021 16:00 Przemysław Niesterczuk

Miłość (nie) od pierwszego wejrzenia. Ronaldo wraca do Sportingu

Jeden z najwybitniejszych zawodników w historii nie miał łatwego startu w drużynie Sportingu Lizbona. Trafiając do najlepszej akademii w kraju postawił wszystko na jedną kartę. Za wszelką cenę każdego dnia chciał stawać się lepszym. Cristiano Ronaldo, bo to o niego rzecz jasna chodzi, nie był bogiem futbolu na początku swojej kariery. 

Narodziny Gwiazdy

Pochodzący z Madery chłopak ruszył na podbój stolicy w juniorskim wieku. Opuścił wtedy lokalny zespół na rzecz lizbońskiego Sportingu. Po czasie wszystkim może wydawać się, że taki zawodnik nie miał prawa mieć żadnych problemów z adaptacją w nowym środowisku. Poziom drużyn młodzieżowych w zielono-białej części Lizbony stoi na jednym z czołowych miejsc w Europie.

 

Po czasie Cristiano udowodnił swoją wartość. Wszyscy w Sportingu dostrzegli z upływem lat jego niesamowity potencjał. Mimo to i tak każdy wróżył lepszą karierę jego ówczesnemu koledze z drużyny Ricardo Quaresmie. Sam Luis Figo śmiał twierdzić, że to właśnie obecny piłkarz Victorii Guimaraes miał większy talent od późniejszego pięciokrotnego zwycięzcy Złotej Piłki. Będąc jednak w jego cieniu, Ronaldo ciągle pracował nad sobą z maksymalną motywacją aż przyszedł dzień, w którym zdążył na swój pociąg. Po dobrym pierwszym sezonie w seniorskiej piłce było raczej pewne, że młody Portugalczyk opuści swoją ojczyznę. Jego talent dostrzegły największe kluby świata z Arsenalem i Barceloną na czele. Jednak kwota, jaka padała w negocjacjach na temat CR7 odstraszała wszystkich potencjalnych kupców. 

 

Pewnego dnia na przedsezonowy sparing do Lizbony przyjechał wielki Manchester United. Skazywani na porażkę gospodarze wygrali 3:1 , a swoją grą Cristiano totalnie oczarował samego Sir Alexa Fergusona, który nalegał na jak najszybsze zrealizowanie tego transferu. To starcie otworzyło bramy do wielkiego futbolu dla cudownego dziecka portugalskiej piłki.

Marzenie ściętej głowy 

Bez wątpienia wszyscy w Lizbonie snują w swej wyobraźni ponowny widok swojego wychowanka w biało-zielonej koszulce. W ostatnim czasie Ronaldo udzielił wywiadu, w którym otwarcie przyznał, że chciałby zakończyć swoją przygodę z piłką właśnie w klubie, w którym się wybił. Jest bardzo wdzięczny władzom Sportingu, które na niego postawiły i dały szansę zaistnieć. W ten sposób chciałby odwdzięczyć się za swoją szansę. 

 

Dla Cristiano Ronaldo Sporting Lizbona to klub, który ma w sercu. Śledzi wyniki, jak i nadal jest w kontakcie z wysoko postawionymi ludźmi w klubie. Patrząc na to, co mimo swojego wieku wyprawia w tym sezonie Portugalczyk oraz jakim jest fenomenem fizycznym można śmiało powiedzieć, że czeka go jeszcze parę lat gry na wysokim poziomie. Jednak data powrotu, gdy obie strony się dogadają na pewno z roku na rok jest bliższa. Na to niewątpliwie czekają wszyscy ludzie związani z drużyną Lwów. Byłaby to nie lada gratka dla wszystkich fanów Primeira Ligi. Cristiano wykazałby się lojalnością wobec klubu, który go ukształtował. Czy tak będzie pokaże czas, jednak podświadomość nas, kibiców podpowiada nam, że byłoby to piękna historia zwieńczająca karierę jednego z najlepszych zawodników w historii tego sportu.

Czy wiesz, że…

Popularny CR7 miał sporo problemów na początku swojej przygody z ekipą Lwów. Notorycznie szydzono z niego, zawodnik nie do końca zadowalał trenerów swoją postawą na boisku. Często miewał momenty zwątpienia. Nie pomagał mu również fakt, że pochodził z ubogiej rodziny. Jednak niesamowita ambicja, jaką wykazywał i ogrom pracy włożonej w swój piłkarskiej rozwój zaowocowały coraz lepszymi występami i szybkim przebiciu się do pierwszej drużyny.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy