LIGA MISTRZÓW
Mocno napięta atmosfera w Barcelonie
Gerard Pique, foto.: MarcPuigPerez
17-02-2021 11:20 Weronika Fląd

Mocno napięta atmosfera w Barcelonie

Hitowe starcie pomiędzy Barceloną a PSG w Lidze Mistrzów zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Paryża (4:1). Nie dziwi więc fakt, że po meczu miny zawodników Dumy Katalonii nie były wesołe. Ale pierwsze zgrzyty pojawiły się jeszcze przy wyniku 1:1 pomiędzy Gerardem Pique i Antoine’nem Griezmannem.

 

Dzięki mikrofonom rozstawionym przy murawie na Camp Nou wyraźnie dało się słyszeć co wykrzykują zawodnicy. Nie umknęło to uwadze hiszpańskich mediów, podczas gdy w telewizorach rozniósł się głos hiszpańskiego obrońcy. Dla Pique mecz z PSG był pierwszym po kontuzji, jednak patrząc na wynik nie można powiedzieć, że zrobił kolosalną różnicę na plus.

Ostra wymiana zdań

Początkowe krzyki Hiszpana nie były niczym złym, bo pomimo tego, że kapitańską opaskę miał na sobie Messi, motywujące słowa Pique pokazywały ważną rolę i zaangażowanie doświadczonego piłkarza. Gdy w 38. minucie padła bramka na 1:1 - emocje piłkarzy Barcelony wzięły górę.

 

K..wa, nawet raz nie możemy się dłużej utrzymać przy piłce! Ja pie...lę, dawajcie! – apelował Pique.

 

Griezmann: Spokojnie, Geri, nie drzyj się.

 

Pique: K..wa, Grizzi, ja pie...lę.

 

Griezmann: Ja pie...lę... (Używa wyrażenia: "La concha de tu madre", dosłownie: "p...a twojej starej", odpowiednik polskiego "k..wa" lub "ja pie...ę")

 

Pique: Nie ja pie...lę, sam się pie...l. Od pięciu minut cierpimy!

 

Griezmann: Nie drzyj się.

 

Do dyskusji włącza się Clement Lenglet, który prosi o spokój i daje wskazówki, kto powinien kogo kryć.

 

Pique: Ja pie...lę, biegamy jak wariaci.

 

Griezmann: Ja też biegam!

 

Dyskusję zakończył bramkarz Blaugrany, Marc - Andre ter Stegen. Poprosił o dłuższe trzymanie się przy piłce. I w zasadzie na tym jakiekolwiek dyskusje się skończyły. Bo oprócz ter Stegena, usta Dumy Katalonii zamknął 22-letni Kylian Mbappe, strzelając hat-tricka w swoim debiucie przeciwko Barcelonie.

Gęsta atmosfera nie pociesza

Cała dyskusja nie pomaga ani psychice piłkarzy, która i tak jest już stosunkowo mocno nadwyrężona przez porażki, problemy finansowe klubu etc., ani nie sprzyja dobrej atmosferze. I prawdopodobnie ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje teraz rozsypana Barcelona są konflikty pomiędzy kluczowymi zawodnikami. Bo jeśli takie wymiany zdań występują przy wyniku 1:1, to co dzieje się w szatni i na treningach po kolejnej z rzędu wysokiej porażce w Lidze Mistrzów?

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy