EURO 2020
Mourinho: Chiellini powinien prowadzić wykłady z gry w obronie
Mourinho docenia wkład Chielliniego w grę reprezentacji Włoch/fot. Roger Gorączniak, CC BY 3.0 creativecommons.org/licenses/by/3.0, via Wikimedia Commons
15-07-2021 12:54 Hubert Duplaga

Mourinho: Chiellini powinien prowadzić wykłady z gry w obronie

Portugalski szkoleniowiec docenia faul Chielliniego na Sace. Mou znany jest z tego, że lubi twardą, a także nieczystą grę. Być może właśnie dlatego tak dobrze radził sobie we Włoszech podczas pracy w Interze.  W Realu jego ofensywne nastawienie nie było dobrze odbierane, a piłkarze z Madrytu niejednokrotnie przekraczali przepisy podczas meczów z Barceloną. 

 

Tym razem Jose wypowiedział sie dla talkSPORT o zachowniu Chielliniego względem Saki. Przypominamy, że była 96 minuta meczu, co nie jest bez znaczenia.

 

To, co Chiellini zrobił z Saką, świadczy o jakości w obronie kadry Włoch. On popełnił jeden błąd podczas meczu, przegrał przy linii bocznej. Saka się rozpędzał, ale Chiellini stwierdził: nie pojedziesz dalej, zostajesz ze mną, twoja koszulka jest moja. On wiedział, co robi. To świetny obrońca i bardzo sprytny facet. Kilka sezonów temu, kiedy prowadziłem Manchester United i graliśmy z Juventusem, powiedziałem po meczu, że ci dwaj goście (Chiellini i Bonucci - przyp. red.) powinni iść na Uniwersytet Sportu i prowadzić wykłady z gry na środku obrony - powiedział nowy szkoleniowiec AS Romy.

 

Mourinho będzie miał okazję spotkać się z prof. Chiellinim w nowym sezonie Seria A. Włoski defensor od lat broni barw Juventusu, i nie zapowiada się, by miał ochotę na zmianę otoczenia. Chiellini to typowy, ale jednocześnie topowy włoski obrońca. Za cały turniej Euro 2020  - chapeau bas, signore Chiellini.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy