PREMIER LEAGUE
Mourinho zwolniony! Zastąpi go… 29-latek?
foto: Hotspurs HQ
19-04-2021 13:09 Hubert Duplaga

Mourinho zwolniony! Zastąpi go… 29-latek?

  • Tottenham podziękował za współpracę portugalskiemu szkoleniowcowi. Jose Mourinho zjawił się dzisiaj w siedzibie klubu, a Daniel Levy przekazał mu informację o rozwiązaniu kontraktu. 
  • Tottenham odpadł z Ligi Europy z Dinamo Zagrzeb, a w Premier League nie radzi sobie najlepiej. Zajmuje 7 miejsce, mając na koncie 50 punktów i 32 mecze.

Złego dobre początki

Mourinho sezon rozpoczął imponująco. 25 punktów o 12 kolejkach, pierwsze miejsce w tabeli. A później kryzys, którym Portugalczyk nie potrafił zarządzać. Porażka z Dinamo zagrzeb jedynie potwierdziła najgorsze - w drużynie brakuje ducha zwycięstwa. 

 

Rozpoczęły się podziały. Powodem zwolnienia, oprócz niezadowalających wyników, ma być również konflikt z szatnią. Syndrom trzeciego sezonu (Jose bardzo często popada w konflikty z szatnią) rozpoczął się już w drugim. Być może nie jest już zwyczajnie topowym szkoleniowcem, i brak mu zdolności interpersonalnych do bycia kapitanem? 

 

W tym sezonie po raz pierwszy Portugalczyk przegrał 10 spotkań. Najgorszy sezon w karierze? Najprawdopodobniej. Ponadto wystarczyło zaledwie 17 miesięcy, by Mourinho zraził do siebie zawodników i władze klubu. Szybko poszło.

 

Oficjalne oświadczenie Tottenhamu

 

Mason na ratunek

Do końca sezonu stanowisko menedżera ma objąć Ryan Mason, czyli były zawodnik Tottenhamu, a aktualny trener zespołu U-18. Karierę zakończył w 2018 roku z powodu urazu głowy. Jego asystentem ma zostać Chris Powell. Zespół poprowadzą do końca tego sezonu.

 

 

"Mourinho przegrał więcej razy w Tottenhami, niż w Porto, Interze, Realu i za pierwszym razem w Chelsea"

 

Tottenham zapłacił Mourinho ogromną kwotę za zerwanie kontraktu - brytyjskie media podają, że jest to ponad 30 mln euro.

 

 

 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy