CIEKAWOSTKI
Mundial, karny i pęknięte spodenki
fot: thesefootballtimes
08-02-2021 18:00 Anna Zaremba

Mundial, karny i pęknięte spodenki

1938 rok - finałowy mecz podczas Mistrzostw Świata we Francji, naprzeciwko siebie stają Włosi i Brazylijczycy. Sędzia dyktuje rzut karny, do jedenastki podchodzi Giuseppe Meazza i... rozrywają mu się szorty.

 

Zacznijmy od początku. Giuseppe Meazza urodził się 23 sierpnia 1910 roku w Mediolanie. Ojciec zginął na froncie I wojny światowej. Domem zajmowała się matka – Ersilia. Meazza od dziecka interesował się futbolem, ale miał bardzo trudne warunki do szlifowania swojego talentu. Jako dziecko na ulicach Mediolanu kopał łachmany, które służyły za piłkę. Rodzicielka nie podzielała pasji syna i kazała mu pomagać przy sprzedaży owoców na straganie. Pewnego dnia schowała mu nawet buty, ale Giuseppe nauczył się grać boso.

 

Meazza pragnął reprezentować barwy AC Milanu, ale podczas testów zarzucono mu, że jest wątły i chudy. Nawet cios zadany w samo serce nie powstrzymał Włocha przed zostaniem profesjonalnym piłkarzem. Sztuczki, które wykonywał ze szmacianą futbolówką, przyciągnęły uwagę jednego z łowców talentów Interu. W drużynie Nerazzurrich zadebiutował w 17 latach. W swoim pierwszym meczu strzelił dwa gole i szybko stał się gwiazdą klubu.

 

Demon, bo taki przydomek nadali mu kibicie, był bardzo barwną postacią. Był jednym z pierwszych piłkarzy, który nakładał brylantynę i idealnie układał włosy. Lubił szybkie samochody, drogie garnitury, a także kobiety. Meazza był specjalnie traktowany, często opuszczał treningi, jako jedyny mógł palić papierosy, wieczorami imprezował i spóźniał się na mecze. Jednak uczęszczanie na dyskoteki sprawiło, że napastnik świetnie radził sobie z obrońcami. „Balilla” kochał tango i w jego rytmie mijał kolejnych przeciwników.

 

Giuseppe Meazza mimo trudnego charakteru i hulaszczego trybu życia na zawsze będzie gwiazdą Interu. Stadion, na którym mecze rozgrywają Czarno-Niebiescy, a także ich lokalny rywal – AC Milan, nosi od 1980 roku nazwę Stadio Giuseppe Meazza.

 

Poza wybitnymi osiągnięciami na arenie klubowej Meazza błyszczał w reprezentacji Włoch. Dwukrotnie poprowadził Italię do zdobycia tytułu Mistrza Świata (w 1934 roku i 4 lata później). W trakcie finałowego starcia z Brazylią na Mundialu we Francji w 1938 roku, Meazza miał wykonać rzut karny, ale podczas rozbiegu rozerwały mu się spodenki. Mimo to zawodnik przytrzymał swoje ubranie i strzelił bramkę, pokonując bramkarza Canarinhos – Waltera.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy