REPREZENTACJE
Nicola Zalewski. Na jakiej pozycji wystąpi w reprezentacji?
Nicola Zalewski to nowa nadzieja reprezentacji Polski?/fot. Swetlana Beketova, CC BY-SA 3.0 GFDL, via Wikimedia Commons
30-08-2021 14:51 Hubert Duplaga

Nicola Zalewski. Na jakiej pozycji wystąpi w reprezentacji?

Zalewski nie jest już dla większości polski kibiców postacią anonimową. Zawodnik AS Romy szturmem wszedł do pierwszej drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho, a Portugalczyk docenia pomocnika. Wie, że ma do czynienia z kimś wyjątkowym. 

 

Na początku trzeba zaznaczyć: Zalewski robił furorę w meczach sparingowych, ale w spotkaniach o stawkę w tym sezonie jeszcze nie miał okazji zadebiutować. Mourinho nie rzuca go na głęboką wodę i stopniowo buduje jako zawodnika. I oby miał rację, że tak właśnie trzeba.

 

Pozycja Zalewskiego. „Ważne, jest z kim się trenuje”

Powołany po raz pierwszy do seniorskiej reprezentacji Polski Zalewski to zawodnik wszechstronny. To słowo „wytrych”, które coraz częściej można stosować w odniesieniu do nowoczesnych zawodników, których na dodatek nie oglądamy na co dzień (bo przykładowo jak Zalewski - jedynie trenują). Jednak warto zauważyć, że same suche schematy nijak mają się do rzeczywistości na boisku. Zawodnik zajmuje raz jedną, raz inną pozycję - w zależności od czasu oraz przestrzeni na boisku, a także ustawienia przeciwnika.

 

Zalewski na pewno jest piłkarzem, któremu piłka nie przeszkadza, a to już coś. Ponadto u Sousy tacy zawodnicy na starcie mają dwa punkty przewagi na innymi. Selekcjoner kadry Polski zarzeka się, że postępy młodego ofensywnego pomocnika śledził nie od tego lata, ale od kilku miesięcy, nawet w Primaverze. Nie bez znaczenia pozostał również fakt, że portugalski trener bardzo dobrze zna włoskie środowisko piłkarskie. O Zalewskim rozmawiał zarówno z dyrektorem sportowym AS Romy, Tiago Pinto, jak i z trenerem zespołu, Jose Mourinho.

 

- Obserwowaliśmy go w zeszłym sezonie, kiedy występował w Primaverze. Rozmawiałem z dyrektorem sportowym Romy Tiago Pinto o nim, by dowiedzieć się, czy na niego liczą. W zeszłym sezonie kontaktowałem się również z Jose Mourinho. Nicola miał szansę w okresie przygotowawczym nie tylko trenować, lecz także występować w sparingach. Dla mnie ważne jest, z kim się trenuje - przekazał selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Gdzie Sousa ustawi Zalewskiego?

 

- Myślimy o Zalewskim i o jego grze na lewym skrzydle. Ma bardzo dużo walorów do gry w drużynie narodowej. Myślę o nowym pokoleniu zawodników, którzy w przyszłości jeszcze bardziej wzmocnią tę reprezentację - mówił Paulo Sousa.

 

Nicola Zalewski grał w reprezentacjach młodzieżowych, a wcześniej w juniorskich. Udało mu się znaleźć w składzie na mundial u-20, który przed kilkoma laty rozgrywany był w Polsce. 

 

Na sam koniec, rodzi się w mojej głowie pytanie: czy na „boom” na Zalewskiego nie jest za wcześnie? Wszak nie zagrał on jeszcze nawet pół dobrego meczu w seniorskiej piłce (w poprzednim sezonie 24 minuty w Serie A + Lidze Europy).

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy