LIGA MISTRZÓW
„Nie możesz zrobić czegoś takiego”. Ferdinand ostrzega Pochettino
fot. astamfordbridgetoofar.com
29-09-2021 17:23 Hubert Duplaga

„Nie możesz zrobić czegoś takiego”. Ferdinand ostrzega Pochettino

Messi został wybrany do roli „krokodyla”, czyli zawodnika, który położy się w murze, by przeciwnicy nie zdobyli gola. Ekspert „BT Sport”, Rio Ferdinand, uważa, że to zagranie poniżej pasa, bo „Messi nie może brudzić stroju w taki sposób”. Moim skromnym zdaniem - Rio odleciał, i to bardzo konkretnie.

 

W momencie, w którym Pochettino kazał Messiemu wykonać ten ruch na treningu, ktoś powinien zareagować i powiedzieć "nie, nie, Messi nie może tego zrobić" - mówił Ferdinand.

 

Brak szacunku?

Nie możesz zrobić czegoś takiego. To brak szacunku. Gdybym był w tym zespole, powiedziałbym do Leo: "nie, nie, nie, ja sam położę się za ciebie". Messi nie może sobie w ten sposób brudzić stroju. Nie on - dodał.

 

Jeśli relacje Messiego z Pochettino mają być normalne, wykonywanie poleceń trenera powinno znaleźć się na pierwszym miejscu. I Messi to rozumie, choć czasami strzeli focha, to jednak kiedy gra - daje z siebie wszystko. 

 

W meczu Ligi Mistrzów zdobył swoją pierwszą bramkę w nowych barwach, a każdy kolejny występ będzie tylko lepszy - dla mnie nie ulega to wątpliwości. Są po prostu piłkarze, którzy potrzebują więcej czasu niż Cristiano, i Messi do nich należy. Jednocześnie wielu uznaje go za najlepszego na świecie, stąd rozpalony wielki grill, kiedy po trzech meczach nie zdobył bramki. 

 

Messi zdaje się rozumieć swoje ograniczenia, podejrzewa się u niego spektrum Aspergera, czyli autyzm. Leo trochę dłużej niż inni adaptuje się w nowym środowisku, jednak kiedy już to zrobi - wjeżdża na pełnej, i o tym przekonamy się na koniec sezonu.

 

Messi poswięca się dla zespołu, jak każdy inny zawodnik/fot. AFP

 

Rio, napij się wody!

Wracając do Ferdinanda: Messi jest piłkarzem, któremu zależy na zwycięstwie bardziej, niż komukolwiek. Nigdy nei widziałem zawdonika, który z taką pasją podąża do zwyciestwa. Dzięki temu zgadza się na takie zagrania, jak właśnie położenie się pod murem. ustalmy kilka prostych faktów:

 

  1. Messi dobrze gra w pressingu, ale przy stałych fragmentach gry, zwłaszcza w obronie - jest zwyczajnie słaby. Dlatego, żeby wygrać, woli się położyć, niż w ostatnich minutach czekać na połowie przeciwnika na kontratak.
  2. Jeśli brakiem szacunku jest wykonanie prostej czynności, która w jakikolwiek sposób może ochronić zespół przed utratą gola, to w takim razie co nim nie jest?
  3. Ferdinand może i chciał dobrze, ale jego wypowiedź jest kompletnie pozbawiona sensu. Messi nie może ubrudzić koszulki w taki sposób? Przecież on nie jest z cukru. Może kiedy będzie padał deszcz, to przełożymy mecze PSG, bo Messiemu nie może padać na głowę? Albo ktoś będzie biegał za nim z parasolem?

 

Messi jest traktowany w Paryżu na specjalnych warunkach, a takie małe gesty, jak właśnie wykonanie „krokodyla” pokazują, że jest w stanie się dostosować do otoczenia. W swoim tempie, bez pośpiechu, ale chce być jednym z piłkarzy, a nie wielką gwiazdą. I trener raczej to docenia, bo na tym polega współpraca.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy