BUNDESLIGA
Niemieckie media: Julian Nagelsmann zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium!
fot: besoccer.com
27-04-2021 07:00 Marcin Boniecki

Niemieckie media: Julian Nagelsmann zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium!

Kiedy Hansi Flick poinformował, że zamierza odejść z Bayernu po tym sezonie, sprawa szukania trenera nabrała tempa. Według "Bilda", to Julian Nagelsmann zastąpi na tym stanowisku swojego rodaka. Nie ma w tym żadnej niespodzianki, bowiem nie od dziś wiemy, że obecny trener RB Lipsk jest pierwszym trenerem na liście życzeń zarządu klubu z Monachium. 33-latek wykręca świetne wyniki z drużyną z Lipska i wydaje się być znakomitym kandydatem na objęcie Bayernu Monachium.

 

Nie wiadomo jeszcze, ile odstępnego będzie musiał zapłacić Bayern klubowi z Lipska. "Kicker" pisze, że będzie to 25 milionów euro, "Sport1" pisze o 15 milionach, a "Bild", że będzie to 30 milionów euro. Kwoty wydają się zatem dosyć rozbieżne. 

 

Sprawa jest załatwiona

"Mitteldeutsche Zeitung" informuje, że Bayern zaakceptował już 23 miliony euro odstępnego, a przenosiny Juliana Nagelsmanna mają być ogłoszone w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Z kolei tak pisze o tym "Bild":

 

"Bayern i Nagelsmann dogadali się! Według naszych informacji włodarze Bayernu doszli do porozumienia z Julianem Nagelsmannem. Obecny trener RB Lipsk ma być następcą odchodzącego latem Hansiego Flicka." - informuje gazeta.

 

"Kluby obecnie prowadzą negocjacje na ten temat. Porozumienie powinno zostać osiągnięte w granicach 20-30 milionów euro." - czytamy.

 

Nagelsmann ma ważny kontrakt z RB Lipsk do 2023 roku. Drużynę objął w sezonie 2019/20, z którym udało mu się awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Niewątpliwie, gdyby Niemiec zdecydował się na objęcie stanowiska trenera Bayernu Monachium, byłby to dla niego duży krok w kierunku rozwoju kariery. Zobaczymy w następnych dniach, a może godzinach, jak potoczy się ta sytuacja.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy