EKSTRAKLASA
Niespodziewany ruch Rakowa. Do Częstochowy przychodzi portugalski talent
Fot: rakow.com
16-07-2021 14:21 Jakub Bielak

Niespodziewany ruch Rakowa. Do Częstochowy przychodzi portugalski talent

Wicemistrz Polski od początku okienka transferowego szukał napastnika. Przez listę życzeń Marka Papszuna przewinęło się wiele nazwisk, ale ostatecznie to Pedro Vieira zasilił szeregi Rakowa. Do częstochowskiego klubu trafia 19-latek, przez trzy ostatnie lata grający w młodzieżowych drużynach FC Porto.

 

Napastnik w stylu Rakowa

W pierwszej chwili transfer może szokować. Piłkarz z młodzieżówki FC Porto przeszedł do Ekstraklasy? Takie ruchy nie zdarzają się codziennie. Gdy jednak spojrzymy na warunki fizyczne Pedro Vieiry możemy zrozumieć, dlaczego przykuł on uwagę Marka Papszuna - 190 centymetrów wzrostu to w ostatnich latach niemal warunek konieczny, aby grać na dziewiątce w Rakowie.

 

Brak doświadczenia w seniorskim futbolu

Nietrudno jest wskazać największą wadę Pedro Vieiry. 19-latek nie zagrał jeszcze ani jednego spotkania w dorosłym futbolu. Do tej pory grał tylko w drużynach młodzieżowych Porto i Academici. Choć gra w młodzieżówce Porto robi wrażenie, to jednak byli lepsi rówieśnicy, którzy dostali szansę w pierwszej drużynie. Inna sprawa, że gdyby Vieira zagrał choć parę razy w dorosłej ekipie Dragoes, pewnie nie mówilibyśmy o nim dzisiaj w kontekście Rakowa. 

 

Co mówi Pedro Vieira?

Młody Portugalczyk ma za sobą już pierwszy krótki wywiad z klubową telewizją Rakowa Częstochowa. Co powiedział nowy nabytek wicemistrzów Polski?

 


Czuje się bardzo dobrze. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Mogę obiecać ciężką pracę każdego dnia. Liczę na udany sezon. [...] Polska to świetny kraj, który lubię. Jest to jednak inna kultura, co jest dla mnie trochę trudne”.

 

Już w tą sobotę Raków zagra z Legią w Superpucharze Polski. Więcej TUTAJ.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy