REPREZENTACJE
Nowy prezes PZPN! Co dalej z Sousą?
Cezary Kulesza jako prezes zarządu Jagiellonii Białystok/foto: Sport Onet
19-08-2021 08:00 Weronika Fląd

Nowy prezes PZPN! Co dalej z Sousą?

W środę (18.08) poznaliśmy nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cezary Kulesza, bo o nim mowa, zdeklasował swojego przeciwnika. Środowisko piłkarskie komentuje zmiany, a kibice zastanawiają się co z przyszłością obecnego selekcjonera reprezentacji Polski.

 

Nowy prezes PZPN to były piłkarz, jednak bardziej znany jest jako działacz sportowy. Od 2010 roku piastował stanowisko prezesa zarządu Jagiellonii Białystok, z którego zrezygnował na rzecz walki o miejsce Zbigniewa Bońka.


Ryzyko się opłaciło, jego kontrkandydat – Marek Koźmiński – zdobył zaledwie 23 głosy od zebranych delegatów, a Kulesza – 92. Były prezes białostockiego klubu nie krył zadowolenia z wygranej.


To najważniejsze wydarzenie w moim życiu. Dziękuję za zaufanie. Piłka nożna to sport, który łączy Polaków. Zapraszam do współpracy wszystkich tych, którzy mają na sercu dobro polskiej piłki. Potrzebujemy zmian, żeby się rozwijać. Dziękuję wszystkim za oddane głosy, obiecuję ciężką pracę. Proszę o wsparcie, bo łączy nas piłka – powiedział po wygraniu wyborów.

 

Zmiana selekcjonera?


Zaciekawienie mediów i kibiców krążyło wokół przyszłości Paulo Sousy, jako selekcjonera reprezentacji Polski. Kulesza zapewnił o kontynuowaniu współpracy z Portugalczykiem.


Gwarantuję mu komfort spokojnej pracy. Niech szykuje reprezentację na trzy niesłychanie ważne spotkania eliminacji do mistrzostw świata – dodał.


Dodatkowo, nowy prezes PZPN zapewnił, że pierwszą rzeczą po objęciu stanowiska będzie spotkanie z trenerem reprezentacji. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” wypowiedział się również na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu z Sousą.


Jeżeli wskazany cel osiągnie [awans na mundial w Katarze – przyp.], z jakiego powodu miałbym go odwołać? Przyjdzie następca, przegra dwa spotkania i co? Znowu zmiana? - komentował, a zapytany o zwolnienie Jerzego Brzęczka po awansie na EURO2020, krótko skomentował:  Nie mam zamiaru odtwarzać ruchów poprzednika. Zbyszek robił, co uważał za stosowne. Ja mam swój osobisty pomysł na rządzenie.


Kadencja Cezarego Kuleszy potrwa od 2021 do 2025 roku.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy