EKSTRAKLASA
Odchodzi po 7 latach z Wisły Kraków! Aleksander Buksa zostanie zawodnikiem Genoi
Aleksander Buksa opuszcza Wisłę Kraków/foto: Jakub Gruca/400mm
05-06-2021 10:03 Hubert Duplaga

Odchodzi po 7 latach z Wisły Kraków! Aleksander Buksa zostanie zawodnikiem Genoi

O rozwoju sytuacji poinformował Krzysztof Stanowski na swoim Twitterze. Buksa odejdzie skonfliktowany: zarówno z zarządem, jak i z kibicami.

 

Minęło już trochę czasu od zamieszania spowodowanego rzekomym podpisaniem umowy pomiędzy Buksą a Wisłą. Osiemnastolatek pozował z koszulką z napisem 2022, ale w rzeczywistości tak długiego kontraktu nie podpisał. Ktoś przy Reymonta pomyślał jednak, że to świetny pomysł - oszukać kibiców w taki sposób, traktując całą sprawę jako „marketing”.

 

Rzeczywistość okazała się brutalna. Młody zawodnik nie chciał przedłużyć kontraktu - uważał, że warunki, na które wcześniej umówił się z zarządem - nie zostały spełnione. Sprawa przybrała fatalny obrót, szerokim echem odbiła się w mediach, a Wisła ostatecznie nie zarobi na Buksie.

 

Podsumowując - na odejściu 18-latka z klubu tracą wszyscy. Wisła nie zarabia na utalentowanym zawodniku, a on stracił niemal cały sezon na potyczki z władzami. 

 

Zainteresowanie Buksą nie było małe. Mówiło się o FC Porto czy Wolverhampton. Brakowało jednak konkretów. Teraz ofertę na stół wyłożyła Genoa, a wychowanek Wisły Kraków przejdzie tam po ustaleniu szczegółów kontraktu.

 

W pierwszej drużynie „Białej Gwiazdy” zagrał 39 razy. Jego dorobek to cztery bramki, zdobyte w Ekstraklasie.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy