REPREZENTACJE
Oficjalnie: Franck De Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii
Franck De Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii/foto: skysports.com
30-06-2021 07:00 Marcin Boniecki

Oficjalnie: Franck De Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii

Franck De Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii – taką informację otrzymaliśmy od tamtejszej federacji piłkarskiej. Jego przygoda na ławce trenerskiej Oranje trwała tylko 15 meczów. Ostatnim była przegrana 0:2 z Czechami, po której Holendrzy odpadli z turnieju. 

 

W swojej grupie Holendrzy nie mieli sobie równych. Pokonali Ukrainę, Austrię i Macedonię Północną. Zdobyli w trzech meczach osiem bramek, a dwie stracili. Sam selekcjoner był chwalony w niderlandzkich mediach. Wszystko zmieniła porażka z Czechami, po której zespół prowadzony przez De Boera, został wyeliminowany z turnieju.

 

Cel nie został osiągnięty

 

– Antycypując ocenę turnieju w naszym wykonaniu, postanowiłem nie kontynuować pracy jako selekcjoner. Cel nie został osiągnięty, to jasne. Gdy zostałem trenerem kadry w 2020 roku, wiedziałem, że będzie to honor i wyzwanie, ale i presja. Presja ta teraz tylko rośnie, co nie jest dla mnie zdrową sytuacją, nie jest także optymalne dla zespołu przed ważnymi meczami kwalifikacji do mistrzostw świata w Katarze – stwierdził De Boer za pośrednictwem strony internetowej federacji.

 

 – Wybór Franka nie okazał się tak dobry, jak myśleliśmy i liczyliśmy. Cel nie został zrealizowany. Był nim co najmniej ćwierćfinał. Muszę znaleźć następcę i zrobię to po szeroko zakrojonych konsultacjach – przyznał prezes KNVB, Nico-Jan Hoogma.

 

Oranje wracają do gry 1 września, aby zmierzyć się z Norwegią w eliminacjach do Mundialu. 4 września czeka ich mecz z Czarnogórą, natomiast 3 dni później zmierzą się z Turcją.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy