ZAWODNICY
Oficjalnie: Milik w Olympique Marsylia!
foto: Jonathan Bartolozzi
22-01-2021 10:56 Przemysław Niesterczuk

Oficjalnie: Milik w Olympique Marsylia!

W końcu doczekaliśmy się finału tej historii. Trwająca już ponad rok saga transferowa z udziałem Polaka znalazła pozytywne zakończenie. Do pierwszego w historii zwycięzcy Ligi Mistrzów napastnik przychodzi jako gwiazda, a w klubie są przekonani, że dokonali transferu brakującego elementu. Czy Arkadiusz Milik sprosta euforii związanej z tym transferem?

Napoli

Zawodnik po długiej walce z zarządem włoskiego klubu, co do warunków swojego odejścia, w końcu doszedł do porozumienia ze swoim byłym już pracodawcą. Zanim jednak doszło do transferu piłkarz został zesłany na trybuny. Nie został zgłoszony w tym sezonie do żadnych rozgrywek. Jedyne, na co mógł liczyć ze strony klubu, to treningi. Rzecz jasna za każdy miesiąc pobierał swoją dość wysoką pensję, ale na pewno zależało mu na regularnej grze. Mimo swoich poważnych problemów zdrowotnych podczas swojego pobytu w Neapolu miał kilka wzlotów. Pokazał, że jest solidnym zawodnikiem na bardzo dobrym europejskim poziomie. Pod Wezuwiuszem wystąpił w 122 spotkaniach trafiając do siatki 48 razy oraz 5 razy zdołał asystować. Zdobył ze swoją drużyną w ubiegłym sezonie Puchar Włoch, wykorzystując kluczową jedenastkę w serii rzutów karnych. Mimo takiego sposobu odejścia kibice pożegnali Milika z szacunkiem. Przez czas swojego pobytu w byłym klubie Diego Armando Maradony Polak dał tamtejszym fanatykom wiele powodów do radości. 

Nowe wyzwanie 

Arek trafił do jednego z największych klubów we Francji. W ich obozie panuje przeświadczenie o świetnym transferze ze strony władz Marsylii. To właśnie w naszym rodaku widzą potencjał na wzrost klasy całej drużyny. Polski napastnik idealnie pasuje do filozofii gry Andre Villasa-Boasa. Jest wysoki, zwrotny, zaawansowany technicznie a w dodatku bardzo inteligentny. I przede wszystkim polski napastnik jest skuteczny. 

 

Jest gwarancja poprawy jakości w przedniej formacji marsylczyków oraz dwucyfrowej liczby bramek w sezonie. Oczekiwania wobec snajpera są przy Velodrome ogromne. W drużynie wicemistrza Francji już dawno nie było napastnika z tak dużym nazwiskiem. Jego konkurenci do gry w pierwszym składzie - Germain i Benedetto - zawodzą na całej linii. W dodatku są o klasę gorsi zawodnicy od 26-letniego piłkarza. Kibice już nie mogą doczekać się pierwszego występu Milika. Mimo ich braku na trybunach dają w mediach społecznościowych duże znaki zadowolenia z tego ruchu klubu.

Kulisy Transferu

By Polak mógł odejść musiał podpisać nową umowę z Napoli do 30 czerwca 2022 roku. Właśnie do tego momentu został wypożyczony do Francji. Po upływie tego czasu zostanie wykupiony za osiem milionów euro, cztery kolejne będą możliwe w bonusach, a w dodatku w Neapolu zapewnili sobie 20% z przyszłego transferu piłkarza. Jego kontrakt będzie obowiązywał do Czerwca 2024 roku.

Świetna wiadomość dla nowego selekcjonera 

Ten transfer kończy spekulacje na temat ewentualnego braku powołania dla zawodnika urodzonego w Tychach na tegoroczne mistrzostwa Europy. Przy regularnych występach Milik to pewniak do wyjazdu na EURO 2020 oraz kandydat do wyjściowego składu naszej kadry. Paulo Sousę na pewno cieszy wybór nowego klubu przez Milika, jak również fakt, że zespół prowadzi portugalski szkoleniowiec. Również posada w Bordeaux pomogła Sousie w zrozumieniu specyfiki francuskiej Ligue 1, co może tylko i wyłącznie przerodzić się w pozytywną współpracę obu panów, na co wszyscy liczymy.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy