EKSTRAKLASA
Patryk Sokołowski w Legii. Wzmocnienie czy uzupełnienie?
Fot. Michał Krzycki, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
07-01-2022 12:08 Przemysław Niesterczuk

Patryk Sokołowski w Legii. Wzmocnienie czy uzupełnienie?

W tym przypadku na dwoje babka wróżyła. Wychowanek wraca do stolicy i z miejsca stanie się, obok Josue, jedynym pomocnikiem, który jest w formie. Może wykorzystać swoją dobrą dyspozycję do zbudowania pozycji, ale równie dobrze może nie sprostać wymaganiom nakładanym na graczy przy Łazienkowskiej.

 

Wychowanek pierwszym transferem Zielińskiego

Zaczyna się nowy etap w historii Legii Dariusza Mioduskiego. Zespół jest obecnie w totalnie obcym dla siebie środowisku - w strefie spadkowej. By budować drużynę na nowo ku odbudowie starej formy i szybkiego wyjścia z kryzysu potrzeba pewnych fundamentów. Na taki ruch wygląda sprowadzenie wychowanka klubu, który stał się jednym z najważniejszych graczy Piasta Gliwice.

 

Transfer jest darmowy, a w dodatku rozpoczyna zimowe porządki w stołecznym klubie. Bez wątpienia nie jest to ich ostatni ruch w tym oknie. Stosunkowo szybko klub sprowadził gracza do środka pola, a to był jeden z priorytetów przed wyjazdem na zgrupowanie w Dubaju.

 

Czy piłkarz da radę?

Patryk Sokołowski, bo o niego rzecz jasna chodzi, powinien spokojnie sobie w Legii poradzić. Ma swój piłkarski prime time. Dawał radę w Ekstraklasie, a podczas krótkich wojaży Piasta w pucharach również trzymał poziom. Miał oferty z zagranicy, co pokazuje że jest solidnym ligowcem. Piłkarz wypatrzył sobie jednak powrót do stolicy i na tym ruchu może zyskać i on, i jego nowy klub.

 

Jest to również trochę inny transfer, niż dotychczas dla Legii. Rzadko w ostatnich latach stołeczny klub sięgał po wyróżniających się Polaków z Ekstraklasy. Zazwyczaj bazowano na zagranicznych graczach oraz Polakach wracających z zagranicy, jak choćby Paweł Wszołek, Artur Boruc czy Bartosz Kapustka. Oby ten transfer szerzej otworzył oczy władzom klubu, że przecież Polacy z Ekstraklasy też mogą coś dać drużynie na tu i teraz. Najczęściej jednak budzimy się po udanym sezonie takiego gracza w silniejszej lidze, a można było ściągnąć go do siebie wcześniej. 

 

Legia wykonała drugi krok (pierwszym ma być zgrupowanie w Dubaju) do odbudowy formy, nie tylko fizycznej, zespołu. Przynajmniej próbują, zobaczymy z jakim skutkiem.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy