REPREZENTACJE
Paulo Sousa przyjeżdża do Polski - szuka kandydatów do gry w reprezentacji. Kiedy Sousa pojawi się w kraju?
Paulo Sousa/fot. PauloSousa.png: Kidstylez.Kidstylez at en.wikipediaderivative work: Sportingn, CC BY-SA 3.0 creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, via Wikimedia Commons
16-07-2021 10:34 Anna Zaremba

Paulo Sousa przyjeżdża do Polski - szuka kandydatów do gry w reprezentacji. Kiedy Sousa pojawi się w kraju?

Portugalczyk już niedługo ma przyjechać do Polski, by zwiedzić ją wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu „nowych Kozłowskich”. Gdzie pojawi się w najbliższym czasie i kogo będzie obserwował?

 

Eliminacje

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski ma przyjechać do naszego kraju już w najbliższą środę, by obejrzeć mecz Legii Warszawa z Florą Tallin w ramach II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wydaje się, że głównymi piłkarzami, którym będzie chciał się przyjrzeć, są Bartosz Kapustka oraz Bartosz Slisz, których powołania już wcześniej rozważał. Czy zawodnicy przekonają do siebie trenera i dostaną szanse gry w reprezentacji? Nie wiadomo, ale dobry występ przeciwko estońskiemu klubowi może przekonać Sousę do dania im szansy.

 

W czwartek 50-latek uda się do Szczecina na spotkanie Pogoni z chorwackim Osijekiem, czyli eliminacji do nowych rozgrywek, mianowicie Ligi Konferencji. Barwy Pogoni reprezentuje największe odkrycie portugalskiego trenera, czyli Kacper Kozłowski - najmłodszy piłkarz na EURO.

 

Zgrupowanie Talent Pro

Ze Szczecina Sousa uda się do Opalenicy, gdzie został zaproszony do śledzenia zgrupowania Talent Pro. Portugalczyk będzie miał okazję przyjrzenia się młodym zawodnikom, wybranym przez Bartłomieja Zalewskiego, czyli koordynatora tego projektu. Obóz odbędzie się w dniach 17-24 lipca. Powołania zostały wysłane po konsultacjach z selekcjonerami drużyn U-15, U-16 i U-17. W Opalenicy Paulo Sousa będzie szukał młodych talentów, którzy już wkrótce będą mogli zastąpić starszych kadrowiczów.

 

Stawia na ligowców?

To jeszcze nie koniec wędrówki Portugalczyka. 23 lipca obejrzy mecz Lecha Poznań przeciwko Radomiakowi, a dzień później powróci do stolicy, gdzie Legia podejmie Wisłę Płock. Chociaż oczywiste jest, że poziom Ekstraklasy nie zachwyca, to mimo wszystko selekcjoner stawia na ligowców i daje im szansę. Dowodem na to może być, chociażby powołanie Kozłowskiego. W kuluarach mówi się, że Sousa szuka zawodników, którzy zachwycą go jak wcześniej wspomniany Kacper. Portugalczyk nie boi się stawiać na młodych i zdolnych graczy, stąd wizyta na zgrupowaniu Talent Pro.

 

Jakie wnioski wyciągnie po tej podróży? Kogo powoła? Czy do poprawy stylu gry w końcu przyjdą wyniki? Zobaczymy już we wrześniowych meczach.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy