REPREZENTACJE
Paulo Sousa: „Zbudujmy rodzinę kadry narodowej, abyśmy zdobywali trofea”
Fot.: YouTube/Łączy nas piłka
28-01-2021 20:15 Michał Czarniecki

Paulo Sousa: „Zbudujmy rodzinę kadry narodowej, abyśmy zdobywali trofea”

  • Paulo Sousa na swojej pierwszej konferencji prasowej zaapelował do opinii publicznej o wsparcie jego drużyny.
  • „Polska to kraj wiary, w którym rodzina jest na pierwszym miejscu” - powiedział Sousa
  • Nowy selekcjoner powstrzymał się od komentarzy odnośnie zawodników, byłego selekcjonera reprezentacji czy też nowej taktyki.

 

Na dzisiejszej konferencji prasowej nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa podkreślił istotną rolę opinii publicznej w budowaniu drużyny oraz zaapelował o zjednoczenie:

 

„Oczekiwałbym, żeby wszyscy Polacy byli w moim sztabie. Zbudujmy kadrę narodowa z wiarą w zwycięstwo. Uważam, że możemy wygrywać. Liczy się nie tylko taktyka, ale również ambicje i wiara” 

 

Portugalski szkoleniowiec nie odniósł się do pytań dziennikarzy dotyczących poszczególnych zawodników, mówiąc że nie będzie wypowiadał się na ich temat do pierwszego zgrupowania kadry zaplanowanego na koniec marca tego roku.

 

Wyjątkiem od reguły stał się kapitan polskiej reprezentacji, Robert Lewandowski, którego Sousa chwalił wielokrotnie w czasie konferencji:

 

 Fot.: Instagram/Paulo Sousa

 

„Chciałem zobaczyć pasję i zaangażowanie Roberta, i to właśnie widziałem. Cieszę się, że widziałem ogień w oczach naszego kapitana. Jestem przekonany, że razem zbudujemy drużynę, która będzie wiedzieć, jak wygrywać na różne sposoby”

 

 

Dziennikarze przysłuchujący się Paulo Sousie nadal próbowali namówić trenera do zdradzenia jego pierwszych decyzji personalnych, chociażby w sprawie pierwszego bramkarza reprezentacji Polski.

 

„Nie ujawnię teraz decyzji o zawodnikach, ja swoją decyzję już podjąłem, ogłoszę ją po rozmowach z piłkarzami.” odpowiedział Sousa.

 

Selekcjoner dodał również, że w ciągu najbliższych dni liczy na rozmowę m. in. z Łukaszem Fabiańskim, który przebywa w Londynie i nie może przylecieć do kraju z powodu pandemii COVID-19.

 

Nowy trener Biało-czerwonych wielokrotnie podkreślał, jak istotne w jego pracy będzie wsparcie ze strony opinii publicznej, szczególnie w kontekście meczu z Węgrami w eliminacjach Mistrzostw Świata.

 

„W piłce nożnej chodzi o wygrywanie. Interakcja między zawodnikami może nie zawsze będzie idealna, ale pierwszy mecz jest dla nas kluczowy, więc trzeba wierzyć w zawodników i w ich umiejętności. Ja taką wiarę mam.”

 

Wiara Paulo Sousy zostanie poddana próbie w marcu, gdy Polacy powrócą do zmagań reprezentacyjnych.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy