EKSTRAKLASA
Paweł Cibicki podejrzany o ustawienie meczu
Paweł Cibicki w barwach szwedzkiego Malmö FF, foto. Holger Motzkau
13-12-2020 08:00 Kamil Tarnowski

Paweł Cibicki podejrzany o ustawienie meczu

Według relacji szwedzkich mediów, Paweł Cibicki, Szwed polskiego pochodzenia, aktualnie piłkarz ekstraklasowej Pogoni Szczecin, zamieszany jest w proceder ustawiania meczów. Stawiany zarzut dotyczy celowego otrzymania żółtej kartki w trakcie meczu szwedzkiej Allsvenskan z 2019 roku. Zainteresowany nie przyznaje się do winy, ale potwierdza uzależnienie od hazardu. Rzecznik dyscyplinarny PZPN informuje o wszczęciu postępowania wyjaśniającego sytuację zawodnika.

Zbieżność zdarzeń czy celowe działanie?

Sprawa udziału Pawła Cibickiego, gracza m.in. Malmö FF, Jönköpings czy ADO Den Haag, jest dość głośno komentowana przez szwedzkie media. Według relacji jednej ze szwedzkich rozgłośni - Radio Sverige - sprawa dotyczy meczu między IF Elfsborg, którego barwy reprezentował gracz Pogonii, a Kalmar FF z dnia 26 maja 2019 roku. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, a szwedzki napastnik rozegrał całe spotkanie.

 

W 60. minucie spotkania Szwed otrzymał żółtą kartkę. Zdarzenie to miało być przedmiotem niedozwolonego zakładu. Piłkarz miał otrzymać za wypełnienie zakładu kwotę w wysokości 300 tys. koron szwedzkich. W oficjalnym oświadczeniu, przedstawiciele klubu IF Elfsborg odcinają się od jakichkolwiek prób ustawiania meczów. Zapewniają, iż podejmują wszelkie działania wykluczające nieuczciwe praktyki w środowisku piłkarskim. Sprawa jest już wnikliwie badana przez szwedzką federację oraz tamtejsze organy sprawiedliwości.

Spowiedź Pawła Cibickiego

W międzyczasie, do sprawy odniósł się sam zainteresowany. Na antenie Radio Sverige, kategorycznie zaprzeczył swojemu udziałowi w obstawianiu meczów. Oświadczył, iż nie zamierza komentować tej sprawy ponownie. W innej części rozmowy przyznał się do uzależnienia od hazardu. Ze smutkiem wyznał, że hazard zrujnował mu życie. Dodał, iż mimo tych niepowodzeń stara się wyjść z nałogu. Cibicki uważa, że jego doświadczenie powinno być przykładem dla młodych, wchodzących w dorosłe życie piłkarzy, bo złe nawyki mogą doprowadzić człowieka do zniszczenia.

Epizod szwedzki a sprawa polska

Zamieszanie wokół zainteresowanego zostało także skomentowane przez Pogoń Szczecin. Krzysztof Ufland - rzecznik prasowy klubu - przekazał, iż klub zna sytuację Pawła Cibickiego i jest na bieżąco z informacjami przekazywanymi o szwedzkim piłkarzu. Dodał, iż klub nie planuje w najbliższym czasie ukarać zawodnika, działając zgodnie z zasadą domniemania niewinności, obowiązującą w prawie zarówno polskim, jak i szwedzkim. Zgodnie z jego zapewnieniami, Szwed uczestniczy w treningach, przygotowując się do następnego meczu.

 

Do sprawy odniósł się także Polski Związek Piłki Nożnej. W specjalnym komunikacie Rzecznik Dyscyplinarny PZPN – Adam Gilarski – poinformował o wszczęciu postępowania wyjaśniającego, które będzie mieć na celu rozwianie wszelkich wątpliwości co do podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego match-fixingu. Znalazła się tam również adnotacja, iż strona szwedzka wszczęła postępowanie karne przeciwko Pawłowi Cibickiemu w związku z niedozwolonymi zakładami bukmacherskimi.

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy