CIEKAWOSTKI
Piłkarze czy biznesmeni?
Robert Lewandowski, fot: soccer.ru
25-01-2021 18:00 Anna Zaremba

Piłkarze czy biznesmeni?

Chyba każdy wie, że zarobki piłkarzy są bardzo duże, a nawet kosmiczne. Czy każdy gracz (jak jeden znany pan Tomasz) wydaje je, grając w kasynie? Otóż nie. Zawodnicy bardzo chętnie inwestują w nieruchomości, gastronomię lub branżę IT. Oto niektórzy z nich.

Król Robert

Lewy to nie tylko zdobywca Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, ale także poważny przedsiębiorca. Najnowszy biznes to gry wideo - Movie Games. Na początku sierpnia ubiegłego roku bramkostrzelny napastnik podpisał umowę z przedsiębiorstwem notowanym na giełdzie, które jest producentem i wydawcą gier komputerowych. Zawodnik jest nie tylko udziałowcem spółki, ale także wsparciem merytorycznym i wizerunkowym.

Less-App 

To kolejna inwestycja w portfolio Lewandowskiego, która służy do handlu używaną odzieżą. Less wiosną ubiegłego roku zebrało 12 mln zł na rozwój swojej technologii. Jednym z inwestorów był właśnie polski piłkarz. Nie wiadomo jednak ile, pieniędzy przeznaczył na ten biznes.

Kawa RL9

32-latek sprzedaje kawę sygnowaną własnym nazwiskiem. Handel rozpoczął w 2019 roku na terenie Niemiec, a rok później także w ojczystym kraju. Produkt dostępny jest w kilku wariantach smakowych (gold, espresso, crème) i w różnych gramaturach (od 200 do 1000 gram). Kawa ziarnista RL9 Espresso o wadze 1 kilograma kosztuje około 60 złotych.

Poza tym najlepszy strzelec wszechczasów w drużynie Biało-Czerownych, jest właścicielem lub udziałowcem:

 

  • w RL Media - dom mediowy, 
  • w Zgoda FC - sklep piłkarski, 
  • w RL Management - inwestycje w nieruchomości, 
  • w Stor9 - agencja marketingowa, 
  • w Samurai Labs - walka z cyberprzemocą. 

 

Wkrótce ma także wystartować restauracja w centrum Warszawy. Otwarcie było zaplanowane na 2020 rok, ale pandemia pokrzyżowała te plany.

Nie taki Peszkin, jak go malują

Zawodnik Wieczystej Kraków, wbrew pozorom i powszechnym opiniom, wie, co robić z zarobionymi pieniędzmi. Jest właścicielem kilku mieszkań w Warszawie, które są przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. W czasach epidemii koronawirusa biznes ten przynosi straty, ale zawodnik wypowiadał się, że woli teraz do nich dopłacać, niż je sprzedać. W okresie przed pandemią najem krótkoterminowy przynosił duże zyski i być może jeszcze dostarczy pomocnikowi sporej ilości gotówki.

 

Poza tym 35-latek jest współwłaścicielem sopockiej restauracji. Pozostali udziałowcy to Dusan Kuciak, Jakub Wawrzyniak i Grzegorz Kuświk. W lokalu sprzedawana jest wódka o nazwie „Peszko”. Były reprezentant Polski jest idealnym przykładem na to, jak wykorzystać swoją osobę i skierowany w swoją stronę hejt do genialnej promocji biznesu.

 

Jak się okazuje dzisiejsi piłkarze to nie wbrew stereotypom głupki i zwykli kopacze, ale ludzie, którzy inwestują w przeróżne biznesy, ale także w siebie, kończą kursy i zdobywają tytuły naukowe. Ale o tym innym razem. 

O Ligowcy.pl

Emocje związane ze sportem, rywalizacją i wygrywaniem to nasza pasja! 


Czym się zajmujemy? 

 

Naszym celem jest połączyć sport i zakłady bukmacherskie w wysokie wygrane, mnóstwo benefitów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

 

Naszymi partnerami są legalne w Polsce firmy bukmacherskie, oferujące atrakcyjne kursy a także bezpieczne płatności. Wysokie wygrane są na wyciągniecie ręki! Dołączysz?


Nasze motto: postaw na sport!

 

Legalni bukmacherzy